• پنجشنبه / ۶ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۳
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99090604591
  • خبرنگار : 50029

ایجاد کارآمدترین تکنولوژی درمان سرطان در بیمارستان نمازی شیراز

ایجاد کارآمدترین تکنولوژی درمان سرطان در بیمارستان نمازی شیراز

ایسنا/فارس با دستور وزیر بهداشت و طی نشست مشترک رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و معاون درمان دانشگاه با رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، تفاهم نامه‌ای با موضوع تجهیز بیمارستان نمازی شیراز به روزآمدترین تکنولوژی درمان سرطان تنظیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با بیان اینکه استان فارس همواره با حجم بالایی از مراجعه بیماران از دیگر استان های کشور مواجه بوده است و به ویژه به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور، کوشیده است تا رسالت خود را در زمینه پاسخگویی به این حجم گسترده، به بهترین نحو تحقق بخشد، گفت: متاسفانه به دلیل گسترش شیوع بیماری سرطان طی سال‌های اخیر در کشور، حجم بالایی از این مراجعه‌ها مربوط به بیماران این حوزه بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، دکتر مهرزاد لطفی حضور اساتید برجسته در این حوزه، در کنار توسعه مراکز تشخیصی درمانی را از جمله توانمندی های مجموعه فارس در این عرصه برشمرد و افزود: با توجه به این توانمندی‌ها، تقویت تجهیزات روزآمد در این عرصه می تواند نقش سازنده‌ای در توسعه کمی و کیفی خدمات ایفا کند.

به گزارش ایسنا، تنظیم تفاهم نامه اختصاص یک دستگاه توموتراپی به بیمارستان نمازی شیراز، به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال از جمله مسائل مطرح شده در این نشست بود. 

توموتراپی هم اکنون به عنوان روزآمدترین شیوه درمان سرطان در دنیا شناخته شده و در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد و با پیگیری‌های انجام شده، طی این تفاهم نامه پس از تجهیز و راه‌اندازی این دستگاه در بیمارستان نمازی شیراز به عنوان یکی از مراکز بزرگ درمان بیماران در کشور، این تکنولوژی در شیراز به یاری بیماران می‌آید.

 
انتهای پیام