• جمعه / ۷ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۰
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99090705082
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور:

۷۰ شرکت فعال اقتصادی هرمزگان مالیات خود را در استانی دیگر می‌پردازند

۷۰ شرکت فعال اقتصادی هرمزگان مالیات خود را در استانی دیگر می‌پردازند

ایسنا/هرمزگان معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: مشابه پالایشگاه نفت ستاره در حال حاضر محل فعالیت ۷۰ شرکت در هرمزگان است که مالیات خود را در سایر استان ‌ها و تهران پرداخت می‌کنند و در تلاشیم این موضوع را نیز حل و فصل کنیم.

احمد مرادی روز گذشته ( ۶ آذرماه) در نشست مشترک با معاون سازمان امور مالیاتی کشور و شورای دستگاه‌های وزارت امور اقتصادی هرمزگان که پیرو طرح سوالش از وزیر امور اقتصادی و دارایی، برگزار شد، با اشاره به بند دال تبصره ۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ و قانون بودجه سال‌های قبل از آن تصریح کرد: استان هرمزگان هیچ چیزی بیش از حق قانونی خودش از درآمدهایی که برای کشور ایجاد می کند نمی خواهد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس در خصوص عقب ماندگی استان در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان به موجب سال ها عدم اجرای قانون، اظهار کرد: نمونه آن نیمه کاره ماندن احداث بیمارستان کودکان است که اگر سهم هرمزگان از مازاد درآمد های استانی پرداخت شده بود امروز شاهد توقف ساخت این بیمارستان و سایر پروژه های درمانی و آموزشی مشابه نبودیم.

مرادی افزود: شرکت‌ هایی که محل فعالیت آن‌ها در استان بوده و در استان دیگری مالیات پرداخت می‌کنند باید در محل فعالیت مالیات بپردازند که نزدیک به ۷۰ شرکت در هرمزگان مشمول این موضوع می‌شوند.

وی همچنین درخصوص مالیات اصناف و بازاریان گفت: شیوع بیماری کرونا ضرر مالی بسیاری به بخش خصوصی و کسبه و اتحادیه های مختلف در هرمزگان وارد کرده است، از طرف دیگر اصناف و بازاریان هرمزگان بیشترین همکاری را با ستاد مدیریت کرونا داشته اند و و علی رغم آسیب های اقتصادی ناشی از کرونا، ساعت منع تردد و قرنطینه مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونای استان را به خوبی اجرا کردند اما مسائلی همچون مالیات های در نظرگرفته شده برای اصناف دغدغه این قشر را دو چندان کرده است لذا در خواست دارم وزارت امور اقتصاد و دارایی با استفاده از اختیارات خودشان در مرکز برای این موضوع چاره اندیشی کنند تا بیش از این شاهد استرس و نگرانی کسبه هرمزگانی نباشیم.

مرادی همچنین در حمایت از پزشکان اظهار کرد: این قشر جزء معتمدین هستن و باید به تقاضای آنان و دغدغه هایی که دارند توجه شود.

برزگر، مدیرکل پارلمانی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این نشست گفت: پیرو طرح سوال دکتر مرادی از وزیر اقتصاد و جلسات متعددی که در این خصوص با ایشان داشتیم به همراه معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور به بندرعباس سفر نمودیم تا در همین راستا نشستی با مدیران استانی و نمایندگان اصناف و فعالین اقتصادی برگزار نمائیم و تا رسیدن به نتیجه مورد نظر این پیگیری ها را ادامه خواهیم داد.

مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور نیز با اشاره به طرح سوال احمد مرادی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: این نماینده مجلس در خصوص عدم پرداخت مالیات پالایشگاه نفت ستاره  خلیج فارس به استان هرمزگان از وزیر اقتصاد سوال کردند که موضوع در سازمان امور مالیاتی کشور در حال رسیدگی است و طبق قانون عواید مالیات وصول شده را به هرمزگان باز می گردانیم.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: مشابه پالایشگاه نفت ستاره در حال حاضر محل فعالیت ۷۰ شرکت در هرمزگان است که مالیات خود را در سایر استان ‌ها و تهران پرداخت می‌کنند و در تلاشیم این موضوع را نیز حل و فصل کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست، معاون سازمان امور مالیاتی کشور با حضور در محل احداث بیمارستان فوق تخصص کودکان از این پروژه بازدید کردند که طی این بازدید تصمیماتی جهت فعالسازی پروژه احداث این بیمارستان اتخاذ شد.

انتهای پیام