• جمعه / ۷ آذر ۱۳۹۹ / ۲۱:۳۲
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99090705381
  • خبرنگار : 50175

استاندار لرستان:

سیل و کرونا باهم مدیریت شوند

سیل و کرونا باهم مدیریت شوند

ایسنا/لرستان استاندار لرستان از احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده خبر داد.

سید موسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت بحران لرستان که در خصوص هشدار سطح قرمز اعلام بارندگی امروز هفتم آذرماه، برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس گزارش واصله از سازمان هواشناسی احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی به دلیل بارش‌ها در استان محتمل خواهد بود.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در کنار اجرای مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا و احتمال وقوع سیل، هر دو موضوع را به‌خوبی مدیریت کنند.

استاندار لرستان با بیان این نکته که دستگاه‌های اجرایی وقوع سیل را محتمل بدانند، افزود: توپوگرافی استان به‌گونه‌ای است که شرایط کوهستانی احتمال تبدیل بارش‌های بیش از حد به سیل را افزایش می‌دهد، ازاین‌رو ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با سیل آمادگی لازم را داشته باشند.

خادمی خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم با توجه به شرایط پیش رو، از اماکن پرخطر مانند رودخانه‌ها و مسیل‌ها فاصله گیرند و از اتراق در حریم رودها یا کوهپیمایی پرهیز کنند و کشاورزان نیز ادوات خود را از مسیر رودخانه‌ها به‌منظور پیشگیری از خسارات جمع‌آوری کنند.

وی اضافه کرد: اولویت اول حفظ جان مردم است و پیشگیری از خسارات احتمالی و آمادگی برای خدمات‌رسانی به مردم در صورت وقوع سیل، مدنظر دستگاه‌های اجرایی باشد.

انتهای پیام