• شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۶
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99090805706
  • خبرنگار : 71610

تعیین رئیس موقت حزب "الامه" سودان پس از درگذشت صادق المهدی

تعیین رئیس موقت حزب "الامه" سودان پس از درگذشت صادق المهدی

منابع خبری از تعیین معاون اول حزب "الامه" سودان به عنوان جانشین رهبر متوفی این حزب خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، پس از درگذشت، صادق المهدی، رهبر حزب الامه سودان، مقامات این حزب "فضل الله برمه ناصر"، معاون اول وی را به عنوان جانشین موقت رهبر متوفی این حزب تعیین کردند.

طبق این گزارش، فضل الله برمه ناصر تا زمان برگزاری کنفرانس عمومی حزب الامه ریاست این حزب را بر عهده خواهد داشت.

برمه ناصر در سخنانی در این باره اظهار کرد: صادق المهدی نهادها و مؤسسات توانمندی را بنا نهاد که قادر به انجام نقش خود هستند.

وی بر وحدت حزب الامه، ادامه راه و اجرای چشم‌انداز صادق المهدی و همچنین برگزاری هرچه سریعتر کنفرانس عمومی این حزب تأکید کرد.

این مقام سودانی در ادامه گفت که "عبد المحمود ابو"، تا زمان برگزاری کنفرانس عمومی حزب الامه امام جماعت حامیان این حزب خواهد بود.

منابع خانوادگی و نزدیک به نخست وزیر سابق سودان و رهبر حزب "الامه" پنجشنبه از مرگ وی در سن ۸۵ سالگی در امارات به دلیل عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند.

حزب ملی الامه سودان در ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرد،  صادق المهدی پس از آشکار شدن نشانه های آلودگی وی به ویروس کرونا، علی رغم ترجیح شخصی وی برای ادامه درمان در بیمارستان ملی علیا، برای درمان به امارات منتقل شد.

وی آخرین نخست وزیر منتخب مردمی بود که در سال ۱۹۸۹ با کودتای نظامی که عمر البشیر، رئیس جمهور پیشین سودان را به قدرت رساند، برکنار شد.

انتهای پیام