• شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۵
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99090805731
  • خبرنگار : 71614

فعالیت زنان آتش نشان از چه زمانی آغاز می شود؟

فعالیت زنان آتش نشان از چه زمانی آغاز می شود؟

از مدتی پیش خبری مبنی بر شروع فعالیت زنان آتش نشان در شهر تهران شنیده شد، خبری که براساس آن قرار است ۱۶ زن بعنوان آتش نشان فعالیت خود را آغاز کنند، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران در این باره توضیحاتی را بیان کرد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: طی پیگیری هایی که صورت گرفته و اقداماتی که انجام شده قرار شد که از میان نیرو هایی که در آتش نشانی تهران جذب می شوند  آتش نشانان زن نیز حضور داشته باشند. 

وی گفت: این افراد ۱۶ آتش نشان زن خواهند بود که به صورت پایلوت باید پس از گذراندن مراحل تعریف شده کار خود را آغاز کنند.   

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: البته خبر هایی در این باره در فضای مجازی دست به  دست می شود که آتش نشانان از انتهای آذرماه در ایستگاه ها شروع به کار می کنند که این صحیح نیست. در حال تلاش هستیم که تمام این ساز و کار استخدام، مثلا اینکه در آزمونشان چه مواردی باشد، حدود چند سال داشته باشند، شیفت آن ها چند ساعت باشد و.. مشخص شود. 

وی افزود: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این ساز و کار ها تا  پایان آذرماه مشخص شود، زمانی که شرایط کرونا به گونه ای باشد که اجازه برگزاری این ها را به ما بدهد آزمون های علمی و عملی برگزار می شود و نفرات برتر وارد مرحله گذراندن آموزش های لازم خواهند شد. 

ملکی در خصوص نحوه انتخاب این ۱۶ نفر گفت: قطعا افراد را به صورت سلیقه ای انتخاب نمی کنیم، اما اینکه این افراد با چه شرایطی و بر چه اساسی انتخاب خواهند شد و .. در حال بررسی است. 

انتهای پیام