• شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۰
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99090805867
  • خبرنگار : 71605

ناوالنی از اتحادیه اروپا خواست الیگارشی‌های روسیه را تحریم کنند

ناوالنی از اتحادیه اروپا خواست الیگارشی‌های روسیه را تحریم کنند

الکسی ناوانلی، رهبر اپوزیسیون روسیه روز جمعه از اتحادیه اروپا خواست علیه الیگارشی نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تحریم‌های مستقیم اعمال شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، ناوالنی گفت اولین یا آخرین کسی نیست که در روسیه مسموم یا کشته می‌شود.

وی به کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا گفت: اصلی‌ترین سؤالی که باید از خودمان بپرسیم این است که چرا این افراد دست به مسمومیت، کشتن و جعل در انتخابات می‌زنند؟ بنابراین اتحادیه اروپا باید پول و الیگارشی‌های روسیه را هدف قرار دهد؛ نه فقط الیگارشی‌های قدیمی، بلکه افراد جدید نظیر افراد پیرامون آقای پوتین.

وی گفت که تاجران روسی قایق‌های بادبانی و دارایی‌های گران‌قیمت –به جای روسیه- در شهرهای اروپا نظیر بارسلونا و موناکو می‌خرند و تحریم‌ها مورد استقبال ۹۹ درصد روسی‌ها واقع خواهد شد.

اتحادیه اروپا در ماه اکتبر موافقت کرد که مسکو را به خاطر "مسموم کردن" رهبر اپوزیسیون این کشور، با تحریم‌های جدید تنبیه کند.

"اقدامات محدودکننده" اتحادیه اروپا شامل منع سفر و مسدود کردن دارایی برای ۶ مقام روسی بود.

ناوالنی ۴۴ ساله، منتقد جدی پوتین، ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) در پروازی به مسکو از هوش رفت. وی پس از فرود اضطراری هواپیمای حامل او در سیبری روسیه و پیش از انتقال به آلمان برای معالجه، دو روز را در بیمارستان سپری کرد. ناوالنی در حال حاضر در آلمان به سر می‌برد.

انتهای پیام