• یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99090906772
  • خبرنگار : 30054

چگونه در اپیدمی کرونا، کارآفرین موفق شویم؟

چگونه در اپیدمی کرونا، کارآفرین موفق شویم؟

به غیر از راه اندازی مستقیم یک کسب و کار در مناطق جنگی، زمان های چالش برانگیز دیگری نیز برای کارآفرینان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام موفق شو، دوران همه گیری سبب شده تا طیف وسیعی از مشکلات و موانع بر سر راه کارآفرینان قرار بگیرد و به نوعی کسب و کار تمامی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

این موضوع در همه گیری ویروسی که اخیرا کشف شده، قابل مشاهده است. تاثیر مالی ویروس کرونا اقتصاد تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

دلیل این امر نیز محدودیت های شدیدی است که برای بسیاری از مشاغل اعمال شده و حتی به تعطیلی کامل برخی از آنها منجر شده است. این موضوع در نهایت باعث ورشکستگی گسترده بسیاری از این کسب و کارها شده است.

اما در سمت دیگر تمامی این اتفاقات نیمه روشن ماجرا نیز دیده می شود و آن نیمه فراهم شدن امکان کارآفرینی است. همه گیری ویروس کرونا سبب شده تا برخی از مشاغل بتوانند عملکرد بهتری را داشته باشند. همچنین کسب و کارهای تازه تاسیسی نیز وجود دارند که به صورت روزانه محصولات یا خدمات پیش بینی نشده ای را با ایده های جدید ارائه می دهند.

محصولاتی که از آن برای مقابله با ویروس کرونا مورد استفاده قرار می گیرند در واقع می توانند با بازاریابی مناسب منجر به فعالیت های کارآفرینی جدید شوند. محصولاتی مثل ماسک، محصولات و خدمات ضدعفونی کننده و... از جمله نمونه هایی هستند که در این همه گیری بیش از پیش رونق داشته اند.

کارآفرینی موفق در دوران پاندمی ویروس کرونا

اکنون این سوال در ذهن بسیاری از افراد مطرح می شود که برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق در همه گیری ویروس کرونا باید چه کارهایی را انجام داد؟ در حالی که بسیاری از مردم به صورت جدی چه از نظر جسمانی و چه از نظر احساسی درگیر این ویروس و تغییرات اطراف خود شده اند، یک کارآفرین باهوش از این فرصت برای درخشش خود استفاده می کند و همین موضوع است که سبب تمایز میان کارآفرینان بزرگ با دیگران شده است.

یک کارآفرین موفق به شرایط هرج و مرج پیش آمده به عنوان یک فرصت مناسب برای تبدیل کردن ایده های خود به محصولات یا خدمات موفق مالی نگاه می کنند. یکی از مهم ترین درس هایی که در کتاب های اقتصاد و دارایی به آنها اشاره می شود این است که از مشکلات می توان به عنوان یک فرصت پنهان برای رسیدن به موفقیت و ثروت بیشتر استفاده کرد.

همه افراد به ویژه در این شرایط خاص نمی توانند به یک کارآفرین موفق تبدیل شوند و احتمالا با وجود تلاش های بسیار، تنها درصد کمی از آنها می توانند به این موفقیت دست پیدا کنند. در ادامه به طور خلاصه به شما خواهیم گفت که چگونه در این دوران بتوانید به عنوان یک کارآفرین به موفقیت دست پیدا کنید.

ذهنیت یک کارآفرین موفق

اولین موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که یک کارآفرین موفق در شرایط همه گیری نیاز دارند که ذهنیت مثبتی داشته باشد. بعد از تماشای سی دقیقه از اخبار مربوط به شرایط جهان در دوران کرونا یا حضور یک ساعته در صف سوپرمارکت تنها برای خرید یک بطری شیر، منفی شدن درباره شرایط خیلی آسان خواهد بود.

اما اینکه بتوان با این وسوسه مقابله کرده و ذهنی مثبت داشت کاملا به خود شخص بستگی دارد. این حالت ذهنی می تواند در نهایت سبب شود تا آنها بتوانند به شکل بهتری روی آنچه که باید انجام شود، تمرکز کنند.

فکر کردن درباره آینده

مورد دومی که باعث می شود شما به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید، داشتن چشم انداز مناسب درباره آینده است. وضعیت ذهنی مثبت که در مورد قبل به آن اشاره شد در نهایت سبب می شود تا سبب شود تا در ذهن شما روزنه هایی رو به سمت آینده ای روشن تر باز شود.

اگر شما بتوانید به تمامی این هرج و مرج های موجود و اخبار بدی که در فضای مجازی مشاهده می کنید به شکل بهتری نگاه کنید، در نهایت می توانید به موفقیت دست پیدا کنید. تنها کافی است که روی کسب و کار خود متمرکز شده و مسیر درست خود را پیدا کنید.

ارزیابی میزان ریسک

مورد سومی که یک کارآفرین برای رسیدن به موفقیت در دوران همه گیری کرونا و موارد مشابه دیگر به آن نیاز دارد، داشتن شجاعت است. ریسک پذیری به ویژه در شرایطی که همه چیز می تواند در معرض خطر باشد، یک اصل بسیار مهم است که یک کارآفرین باید داشته باشد.

اینکه بتوان به تنهایی روی شروع یک کار یا ایده جدید سرمایه گذاری کرد، نشان از داشتن قدرت ریسک پذیری در افراد است. حرف زدن درباره ریسک کردن آسان به نظر می رسد اما درک این موضوع که ممکن است شکست خورده و همه چیز از دست برود به این سادگی ها نیست.

سه ویژگی شخصیتی مثبتی که به آنها اشاره شد، یعنی داشتن ذهنیت مناسب، آینده نگری و ریسک پذیری عناصر اصلی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق در همه گیری های موجود به ویژه همه گیری فعلی یعنی ویروس کرونا است.

همچنین در نظر داشته باشید که در این مسیر به پول و منابع احتمالی دیگر و همچنین یادگیری اصول اولیه تجارت نیاز دارد. در نهایت شما نیز باید راه هایی مناسب برای باز نگه داشتن کسب و کار خود به شکل قانونی در دوران قرنطینه داشته باشید.

انتهای رپرتاژ آگهی