• یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۲
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99090907085
  • خبرنگار : 71457

اردوغان: به مبارزه خود تا زمان تشکیل کشور مستقل فلسطین ادامه می‌دهیم

اردوغان: به مبارزه خود تا زمان تشکیل کشور مستقل فلسطین ادامه می‌دهیم

رجب طیب اردوغان امروز (یکشنبه) در سخنانی تاکید کرد: به مبارزه خود تا زمان تاسیس کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد: به مبارزه خود تا زمان تاسیس کشور مستقل و دارای حاکمیت و یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرزهای ۱۹۶۷ ادامه خواهیم داد.

اردوغان گفت: در تمامی محافل برای دفاع از مساله فلسطین تلاش می‌کنیم و تمام توان خود را برای پایان دادن به سیاست‌های اشغالگر و ستم‌ها و کشتار جمعی علیه برادران فلسطینی‌مان به کار می‌بریم.

وی روز گذشته نیز گفته بود که ترک‌ها باید از حقوق قدس ولو با جان خود دفاع کنند.

تاکید چاووش‌اوغلو بر حمایت ترکیه از مسئله فلسطین

به نقل از آناتولی، وزیر امور خارجه ترکیه در روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین تاکید کرد: ما همیشه در مسیر تحقق آرمان فلسطینیان در کنار آنها خواهیم بود.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین در حساب توئیتر خود نوشت: در روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، ما با جان و دل از برادران فلسطینی خود حمایت می‌کنیم. مساله فلسطین، مساله همه ما است. ما همیشه در مسیر تحقق آرمان فلسطینیان در کنار آنان خواهیم بود.

وزارت امور خارجه کشور نیز به این مناسبت، پیامی منتشر و تاکید کرد: ترکیه بار دیگر در روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، بر پایبندی خود به مسئله حق مشروع فلسطین تاکید می‌کند. تلاش‌های ما برای حل و فصل دائمی بی‌عدالتی تاریخی علیه برادران فلسطینی‌مان بر اساس راه‌حل دو دولتی ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام