• سه‌شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۰
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99091108378
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

مدیر اداره بنادر و دریا نوردی شهید باهنر:

ارائه تست سلامت و مستندات احراز شرایط سفر به جزایر هرمزگان ضروری است

ارائه تست سلامت و مستندات احراز شرایط سفر به جزایر هرمزگان ضروری است

ایسنا/هرمزگان مدیر اداره بنادر و دریا نوردی شهید باهنر گفت: تاییده تست سلامت وزارت بهداشت را لازمه صدور بلیط شناور و سفرب ومیان را منوط به احراز هویت، همچنین لازمه سفر غیربومیان به جزایر استان را احراز شرایط سفر عنوان کرد.

حمید رضا محمد حسینی تختی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های جدید و اعمال محدودیت های رفت و آمدی در بنادر مرکز استان افزود: ارائه خدمات در مسیرهای سه گانه بندرشهید حقانی – قشم – هرمزهمه روزه از ساعت ۶ صبح آغاز و تا ساعت ۱۸  ادامه دارد.

وی بیان کرد: ارائه خدمات در ساعات یاد شده از بند شهید حقانی به جزیره قشم و بالعکس بشکل مستمر وبرای جزیره هرمزسه سفر برای رفت در ساعات (۷، ۱۳ و۱۷ ) و برگشت از هرمز ساعت ۸ صبح و۱۴/۳۰ بعدازظهر انجام می پذیرد.

مدیر اداره بنادر ودریا نوردی شهید باهنر با تاکید به اینکه سفر بومیان منطقه منوطه به انجام مراحل احراز هویت است، خاطرنشان کرد: لازمه سفر افراد غیربومی به جزایر استان احراز شرایط سفر( ارائه ماموریت اداری – انجام امور قضایی – اموردانشگاهی و...) تعیین شده و از سفر افراد فاقد شرایط وگردشگران  ممانعت به عمل می آید.

محمد حسینی تختی با اشاره به برقراری ارتباط مستقیم سامانه تهیه بلیط بندر شهید حقانی با سامانه وزارت بهداشت که چندی پیش برقرارشده است، اظهار کرد: پس از انجام مراحل احراز هویت چه برای افراد بومی وچه غیر بومی اسامی در سامانه تهیه بلیط بندر بارگزاری و پس از دریافت پاسخ تست سلامت افراد از سوی سامانه وزارت بهداشت نسبت به صدور بلیط شناور اقدام می شود.

وی در پایان گفت: کلیه الزامات بهداشتی و مراقبتی ابلاغی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، گند زدایی بنادر و شناورها و غیره انجام و در طول مسیر دریایی به منظور تهویه هوا درب شناورها با رعایت الزامات ایمنی چندین بار باز و بسته می شود.

انتهای پیام