• سه‌شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۵
  • دسته‌بندی: محیط زیست
  • کد خبر: 99091108390
  • خبرنگار : 71432

بالاترین میزانِ جنگل‌زدایی در آمازون طی سال‌های اخیر

بالاترین میزانِ جنگل‌زدایی در آمازون طی سال‌های اخیر

آمارها نشان می‌دهد که طی ۱۲ سال گذشته بیشترین میزان از جنگل‌های آمازون در برزیل از بین رفته است.

به گزارش ایسنا، آمارها حاکی از آن است که سال گذشته منطقه‌ای از جنگل‌های آمازون در بزریل به وسعت ۱۱ هزار و ۸۸ کیلومتر مربع که هفت برابر بزرگیِ شهر لندن است از بین رفته است.

آمارهای رسمی آژانس تحقیقات فضایی برزیل روز گذشته (دوشنبه) منتشر شده و حاکی از افزایش سالانه ۹.۵ درصدی جنگل‌زدایی در این منطقه است. تصاویر ماهواره ای ثبت شده در فاصله اوت ۲۰۱۹ تا جولای ۲۰۲۰ به منظور ارزیابی خسارت وارد شده به جنگل‌های آمازون مورد بررسی قرار گرفته است.

اکنون برزیل هدف خود مبنی بر توقف میزان جنگل زدایی تا رقم ۳۹۰۰ کیلومتر مربع را از دست خواهد داد. در سال ۲۰۱۸ و یک سال پیش از روی کار آمدن "ژایر بولسونارو" رئیس جمهوری برزیل، حدود ۷۵۳۶ کیلومتر مربع از جنگل‌های آمازون از بین رفت.

رئیس جمهوری برزیل به دلیل موضع خود در مورد جنگل‌های آمازون که بزرگترین جنگل بارانی جهان به حساب می آید و نقش حیاتی در جذب دی اکسید کربن دارد، مورد انتقاد قرار گرفته است.

به گزارش اسکای نیوز، وی اختیارات آژانس اجرای محیط زیست برزیل را محدود کرده و بر توسعه کشاورزی و استخراج معادن در آمازون تاکید کرده چرا که معتقد است این امر به مبارزه با فقر کمک می‌کند.

انتهای پیام