• سه‌شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۴
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99091108798
  • خبرنگار : 71560

انتقاد احمدی‌بیغش از موضع دولت در خصوص طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

انتقاد احمدی‌بیغش از موضع دولت در خصوص طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دولت حق ندارد مصوبات مجلس شورای اسلامی را زیرسوال برده و به رای مردم بی‌توجه باشد.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی بیغش در اخطاری با استناد به اصل ۱۸۶ آیین‌نامه داخلی مجلس در جریان جلسه علنی امروز بعد از ظهر مجلس شورای اسلامی و بررسی جزییات طرح اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها بیان کرد: امروز کلیات این طرح در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و اکنون در حال بررسی جزییات آن هستیم و مردم نیز از تصویب این طرح خوشحال هستند، اما متاسفانه سخنگوی دولت این طرح را خلاف دانستند. لطف کنید از امروز قبل از ورود به مجلس از دولتمردان اجازه بگیرید و از آنها بخواهید که برای ما دستور کار بفرستند این چه وضعیتی است و این برخورد با نمایندگان خلاف قانون است.

وی در ادامه اظهار کرد: چگونه دولت تصمیمات مجلس شورای اسلامی را زیر سوال می‌برد؟ مگر تا به امروز اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی چه سودی برای مردم داشته است؟ هر حرفی که به نمایندگان بزنند ما چشم‌پوشی می‌کنیم اما این رفتار توهین به حقوق مردم است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جریانی که در این چند سال هزینه زیادی را بر دوش مردم گذاشته است امروز مجلس شورای اسلامی و رییس مجلس را به تندروی محکوم می‌کنند. چرا فکر می‌کنید بایدن از دونالد ترامپ بهتر است و به او امید دارید؟

وی در ادامه تاکید کرد: همان‌هایی که برجام را در ۲۰ دقیقه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رساندند و این بلا را بر سر مردم آوردند امروز قلم بر دست گرفتند و عملکرد مجلس را زیر سوال می‌برند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار وی بیان کرد: نکاتی که شما مطرح کردید به جا بود، اما اخطار شما به هیات رییسه برنمی‌گشت.

انتهای پیام