• سه‌شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۲۳:۲۱
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99091109078
  • منبع : وزارت کشور

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی کرونا عنوان کرد

تاثیر معنادار محدودیت تردد در فاصله زمانی ۲۱ تا ۴ صبح در کنترل کرونا

تاثیر معنادار محدودیت تردد در فاصله زمانی ۲۱ تا ۴ صبح در کنترل  کرونا

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی کرونا با تاکید بر اینکه با اجرای طرح جامع محدودیت های هوشمند، روند بیماری کرونا در کشور به سمت کنترل و مهار، حرکت می کند؛ گفت: با اجرای طرح جامع و اعمال محدودیت ها تعداد شهرهای قرمز کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، حسین قاسمی در پایان چهل و هشتمین نشست کمیته انتظامی و امنیتی ستاد مقابله با کرونا که در سالن پیامبر اعظم (ص) در محل وزارت کشور با حضور نمایندگان دستگاههای مربوط برگزار شد؛ با اشاره به اینکه روند بیماری کرونا در کشور با همت مسئولان و رعایت مردم، اصناف و کسبه نسبت به هفته گذشته در شرایط بهتری قرار گرفته است؛ گفت: از آغاز طرح جدید مقابله با کرونا حدود ۱۰ روز می گذرد و خوشبختانه روند، نشان گر مدیریت بیماری در سراسر کشور است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا با تاکید بر اینکه امید داریم با ادامه این روند و افزایش همکاری مردم، بتوانیم به شرایط مطلوب و ایده ال مورد نظر برسیم؛ تصریح کرد: گزارش های دریافتی از استان ها گویای رعایت متوسط حدود ۸۵ درصد پروتکل های بهداشتی نظیر زدن ماسک؛ حفظ فاصله گذاری اجتماعی و اجتناب از حضور در دورهمی ها است که انتظار می رود با همت هموطنان عزیز به بالای ۹۰ درصد برسد.

قاسمی همچنین با اشاره به اهمیت طرح محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح گفت: اجرای این طرح کمک بزرگی در کاسته شدن از دورهمی های شبانه و ترددها داشته که خود این امر تاثیر معناداری در کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در کشور داشته است.

وی همچنین گفت: با رعایت هدفمند پروتکل ها از سوی مردم و کسبه ها امروز شاهد این هستیم که تعداد شهرهای قرمز در کشور کم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، قاسمی یادآور شد: البته در صورت عدم رعایت محدودیت ها و افزایش تعداد مبتلایان، وضعیت شهرها به لحاظ قرمز، نارنجی و زرد برگشت پذیر است و برای همین لازم است، مردم عزیز کماکان رعایت پروتکل ها را به عمل آورند تا بر این بیماری غلبه نماییم.

انتهای پیام