• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۰
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99091209195
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

پرونده ثبت بادگیرهای بندرپل تهیه می‌شود

پرونده ثبت بادگیرهای بندرپل تهیه می‌شود

ایسنا/هرمزگان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: به همت شهرداری و شورای شهر بندرتاریخی پل، ۱۰۴ بادگیر شناسایی شده که تهیه پرونده ثبت آن‌ها با همکاری شورای شهر و شهرداری در دستور کار قرار دارد.

رضا برومند صبح امروز(۱۲ آذرماه) در حاشیه بازدید از بندرپل، افزود: با توجه به اینکه ساختمان گمرک قدیم بندرخمیر به طور کامل مرمت نشده مقرر شد با مشارکت اداره گمرک شهرستان بندرخمیر و با نظارت اداره کل این بنای تاریخی مرمت و بازسازی شود.

وی با اشاره به اینکه گمرک قدیم بندرخمیر پس از مرمت، به عنوان موزه اسناد گمرکی و دریانوردی با حفظ مالکیت آن به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: این موزه به همراه اسکله به مکانی فرهنگی ـ گردشگری برای استفاده گردشگران تبدیل می شود.

برومند اظهار کرد: به همت شهرداری و شورای شهر این بندرتاریخی، ۱۰۴ بادگیر شناسایی شده که تهیه پرونده ثبت بادگیرها با همکاری شورای شهر و شهرداری در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اضافه کرد: بعد از مراحل ثبت بادگیرهای بندرپل، پیگیری‌های لازم برای مرمت و احیاء آنها انجام می‌شود.

برومند در پایان  با بیان اینکه بندر پل با توجه به حجم زیاد مسافر، ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری و اشتغال زایی دارد، عنوان کرد: مقرر شد شهرداری بندر پل چند پهنه گردشگری را برای ایجاد زیرساختهای گردشگری و نیز محلی برای احداث کمپینگ گردشگری در مسیر اسکله بندرپل به این اداره کل معرفی کند.

انتهای پیام