• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۱
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99091209377
  • خبرنگار : 71592

هشدار فلسطین نسبت به سوء استفاده صهیونیست ها از روزهای پایانی دولت ترامپ

هشدار فلسطین نسبت به سوء استفاده صهیونیست ها از روزهای پایانی دولت ترامپ

وزارت خارجه فلسطین نسبت به خطر ماه های پایانی حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای راه کار تشکیل دو کشوری هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین "وفا"، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه سیاسی اعلام کرد، حزب راستگرای حاکم در اراضی اشغالی به اجرای پروژه ها و طرح های استعماری خود به ضرر فلسطینی ها و حقوقشان شدت بخشیده است. حزب راستگرا و شهرک نشینان متحدش تمام تلاش خود را برای بهره برداری از ماه های پایانی حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید برای تحقق این هدف به کار می گیرند.

با پیروزی جو بایدن، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که سوم نوامبر برگزار شد، ترامپ کاخ سفید را ۲۰ ژانویه ترک می کند.

وزارت خارجه فلسطین در این بیانیه اعلام کرد: در این روزها شهرک سازی ها از جمله ساخت شهرک جدید، عملیات تخریب و اخطارها برای تخریب ده ها تاسیسات و منزل در کرانه باختری سرعت گرفته است و تجاوز تندروهای یهودی به مقدسات مسیحی و اسلامی در قدس اشغالی و در راس آنها یورش های پیاپی به مسجدالاقصی شدت گرفته است. راه کار تشکیل دو کشوری، حق ملت فلسطین درباره کشور و تعیین سرنوشتش در خطر است.

حزب دموکرات آمریکا و خود جو بایدن تاکنون نشان داده اند که با شهرک سازی در اراضی فلسطین مخالف هستند.

فلسطینی ها و اسرائیلی های حامی صلح از این مساله بیم دارند که پیش از انتقال دولت به دموکرات ها، دولت رژیم صهیونیستی پروژه های شهرک سازی کلانی را در قدس شرقی که در سال ۱۹۶۷ به اشغال خود در آورده، تصویب کند.

جنبش غیر دولتی "صلح اکنون" رژیم صهیونیستی؛ متخصص در رصد شهرک سازی در اراضی اشغالی نسبت به امکان پیاده سازی اقدامات متعدد قبل از تغییر دولت در آمریکا هشدار داد.

سازمان غیر دولتی "عبر عامیم" رژیم صهیونیستی متخصص در رصد شهرک سازی در قدس شرقی هم با استناد به مصوبه کمیته برنامه ریزی رژیم صهیونیستی در قدس برای ساخت ۵۴۰ واحد مسکونی در شهرک "هار حوماه" در جنوب قدس اعلام کرد، دولت رژیم صهیونیستی از تصمیم خود برای تسریع در پروژه های شهرک سازی در روزهای پایانی حضور دونالد ترامپ پرده برداشت.

وزارت مسکن و عمران رژیم صهیونیستی ۱۵ ماه میلادی جاری مناقصه هایی را برای ساخت ۱۲۵۷ واحد مسکونی در شهرک "جفعات هاماتوس" در جنوب قدس برگزار کرد.

انتهای پیام