• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۶
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99091209420
  • خبرنگار : 71415

حمایت ۴۷ درصدی از نامزدی دوباره ترامپ برای ریاست جمهوری در یک نظرسنجی

حمایت ۴۷ درصدی از نامزدی دوباره ترامپ برای ریاست جمهوری در یک نظرسنجی

یک نظرسنجی جدید نشان داد، کمتر از نیمی از رای دهندگان از نامزدی مجدد دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ حمایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، بر اساس یک نظرسنجی جدید انجام شده از سوی هیل/هریس ایکس،۴۷ درصد از رای دهندگان ثبت نام کرده گفتند که از ایده نامزدی مجدد دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری در چهار سال دیگر حمایت می‌کنند. در مقابل ۵۳ درصد از پاسخگویان به این نظرسنجی که در بازه ۱۷-۱۹ نوامبر برگزار شد با این ایده مخالفند.

در این میان ۷۵ درصد از رای دهندگان جمهوریخواه شرکت‌کننده در این نظرسنجی از مساله کاندیداتوری دوباره ترامپ برای کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ حمایت کردند در حالی که ۲۵ درصد از آنها با این کار مخالفت کردند.

همچنین ۷۶ درصد از رای دهندگان دموکرات مخالف ایده نامزدی دوباره ترامپ برای ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۲۴ بودند در حالی که ۲۴ درصد آنها از این کار حمایت کردند.

در کل ۵۳ درصد از رای دهندگان با انجام چنین کاری از سوی ترامپ مخالفت کردند.

درصد حمایتها از نامزدی مجدد دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ بر خلاف میزان محبوبیتی است که اخیرا نظرسنجی جدید هیل/هریس ایکس برای ترامپ مشخص کرده که معادل ۴۸ درصد بود.

این نظرسنجی در پی مطرح شدن گزارشها درباره اینکه دونالد ترامپ به بحث درباره ایده نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری در انتخابات سال ۲۰۲۴ بعد از شکستش در انتخابات ۲۰۲۰ پرداخته، انجام شد. ترامپ هنوز شکستش در انتخابات در برابر بایدن را نپذیرفته است.

انتهای پیام