• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۲
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99091209554
  • خبرنگار : 90069

مصادره ۲ تُن مواد مخدر در اسپانیا

مصادره ۲ تُن مواد مخدر در اسپانیا
عکس: خبرگزاری فرانسه

نیروهای پلیس در نزدیکی ساحل "والنسیا" در اسپانیا، پنج نفر را به اتهام حمل مواد مخدر روی قایق "نارکولانکا" بازداشت کردند.

به گزارش ایسنا، متهمان ۲۰۰۰ کیلوگرم مواد مخدر حمل می‌کردند.

نارکولانکا قایق سریع‌السیری است که به‌طور مشخص در حمل و نقل مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد و پلیس پس از پنج ساعت تعقیب و گریز پر سرعت، خلافکاران را در دریای مدیترانه گیر انداخت.

در جریان تعقیب و گریز، خلافکاران سعی کردند با انداختن کیسه‌های مواد مخدر داخل دریا، آنها را منهدم کنند. در مجموع ۶۶ کیسه ماری‌جوانا به وزن ۲ تن از سوی ماموران مصادره شد. تعدادی تلفن ماهواره‌ای و وسایل کامپیوتری نیز به دست پلیس افتاد.

ویدیویی که پلیس اسپانیا منتشر کرده قایق کوچکی را نشان می‌دهد که با پنج سرنشین با سرعت بالا در اقیانوس حرکت می‌کند. در این ویدیو دیده می‌شود که آنها بسته‌های مکعبی شکلی از یک ماده سفید را به دریا می‌ریزند.این قایق در نهایت با نزدیک شدن پلیس و بستن راه آنها، مجبور به توقف می‌شود.

به گزارش ایندیپندنت، اسپانیا و پس از آن فرانسه، بالاترین میزان استفاده از ماریجوانا را در اروپا دارند. مصادره کشت ماری‌جوانا از سوی ماموران اسپانیا از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون نزدیک به ۶۰۰ درصد افزایش داشته و بیش از نصف بازداشت‌های قاچاق مواد مخدر به ماری‌جوانا مرتبط است.

انتهای پیام