• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۳
  • دسته‌بندی: پژوهش
  • کد خبر: 99091209616
  • منبع : دانشگاه شهید بهشتی

توسط پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی انجام شد

کسب عنوان بهترین مقاله سمپوزیوم مخابرات نوری

کسب عنوان بهترین مقاله سمپوزیوم مخابرات نوری
عکس تزئینی است

پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی جایزه بهترین مقاله (Best Paper Award) "سومین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات نوری بیسیم و موج میلیمتری غرب آسیا"  در سال 2020 (WASOWC 2020) را کسب کردند.

به گزارش ایسنا، نتایج پژوهش ارائه شده در این سمپوزیوم در قالب مقاله ­ای با عنوان: “Achieved Throughput of Hovering UAV-Based Optical Wireless Communications”، و نویسندگان: محمدتقی دبیری، دکترسیدمحمدسجاد صدوق و هیمن ساوجبلاغچی، توانست عنوان بهترین مقاله این سمپوزیوم بین‌المللی را کسب کند.

در این مقاله که حاصل پژوهش محمدتقی دبیری و هیمن ساوجبلاغچـی از دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد تحت راهنمایی دکتر سیدمحمدسجاد صدوق، دانشیار گروه مخابرات دانشگاه شهید بهشتی است، روشی جدید برای محاسبه سرعت‌های قابل دسترس در انتقال داده توسط پهپادهایی که از فناوری مخابرات بیسیم لیزری استفاده می کنند، پیشنهاد شده است؛ روش ارائه شده می‌تواند در پهپادهای مخابراتی برای ارسال داده با سرعت بسیار بالا (فرا پهن باند) در فضای آزاد بوسیله لیزر، مورد استفاده قرار گیرد.

مقالۀ ارائه شده از سوی پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی از کشور جمهوری اسلامی ایران و دو مقاله دیگر حاصل پژوهش محققانی از دانشگاه‌های معتبر اروپا و استرالیا، سه دستاورد پژوهشی شاخص بودند که بر اساس ارزیابی کمیته علمی، عنوان "بهترین مقاله" این دوره از سمپوزیوم را کسب کردند.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، سومین "سمپوزیوم بین المللی مخابرات نوری بیسیم و موج میلیمتری غرب آسیا" با حضور پژوهشگران برجسته در حوزه مخابرات بیسیم و موج میلیمتری از 28 دانشگاه و مرکز پژوهشی معتبر در 14 کشور دنیا، از تاریخ 4 تا 5 آذر به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

 انتهای پیام