• جمعه / ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۴
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99091410815
  • خبرنگار : 50176

رئیس دانشگاه لرستان:

اساس پیشرفت و توسعه، بها دادن به تحقیق و پژوهش است

 اساس پیشرفت و توسعه، بها دادن به تحقیق و پژوهش است

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: اساس پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای، بها دادن به تحقیق و پژوهش در همه زمینه‌ها است.

خسرو عزیزی در نشست ستاد هفته پژوهش و فناوری لرستان که ۱۳ آذرماه به‌صورت مجازی برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت دانشمند برجسته کشورمان، شهید دکتر فخری زاده، اظهار کرد: همه باید کوشش کنیم راه شهیدان، با جدیت هرچه بیشتر ادامه یابد تا بیشتر از گذشته، شاهد موفقیت‌های مختلف کشور در عرصه‌های گوناگون باشیم.

وی تصریح کرد: اساس پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای، بهاء دادن به تحقیق و پژوهش در همه زمینه‌هاست و نام‌گذاری یک هفته به‌عنوان هفته پژوهش و فناوری نیز در این راستاست.

رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امسال که شاهد شیوع بیماری کرونا هستیم برنامه‌های مختلف و متنوع هفته پژوهش و فناوری استان، به‌صورت کاملاً مجازی و غیرحضوری برگزار خواهند شد؛ از جمله اینکه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان لرستان به‌صورت کاملاً مجازی برگزار خواهد شد.

عزیزی اضافه کرد: در این هفته نیز همچون سال‌های گذشته از محققان و پژوهشگران برتر استان لرستان تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری هفته پژوهش و فناوری لرستان، بیان کرد: شعار هفته پژوهش و فناوری امسال، تحقیق و پژوهش در خدمت جهش تولید است و این نکته اهمیت دارد که تحقیقات و پژوهش‌ها در راستای رفع مشکلات جامعه و جهش تولید باشند.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: بایستی بیش‌ازپیش، تعامل بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی گسترش یابد تا شاهد تقویت مباحث اقتصاد دانش‌بنیان و کارآفرینی در جامعه باشیم.

عزیزی اظهار کرد: در هفته پژوهش و فناوری لرستان که امسال از تاریخ ۱۵ آذرماه شروع می‌شود نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی مختلف نیز به‌صورت مجازی (برخط) برگزار می‌شوند که در جهت ارتقای کیفی برنامه‌های این هفته است.

وی تصریح کرد: از شبکه‌های اجتماعی مجازی برای اطلاع‌رسانی‌های برنامه‌های این هفته، به‌صورت حداکثری بایستی استفاده شود تا در شرایط فعلی، برنامه‌ها و دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان لرستان، به بهترین شکل ممکن برای جامعه معرفی شوند.

رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای تقویت و توسعه پژوهش‌های کاربردی در استان صورت گرفته است که البته باید این‌گونه اقدامات توسعه یابند.

انتهای پیام