• شنبه / ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۰
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99091511188
  • خبرنگار : 50057

با همکاری جهاد دانشگاهی؛

مرکز نوآوری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در قزوین ایجاد می‌شود

مرکز نوآوری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در قزوین ایجاد می‌شود

ایسنا/قزوین رئیس مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین گفت: مرکز نوآوری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف تعامل، همفکری، هم‌افزایی در چارچوب کاربردی سازی پژوهش‌ها در حوزه‌های مربوط به میراث فرهنگی ایجاد می‌شود.

علی دلزنده در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و تفاهم‌نامه‌ای که ما با میراث فرهنگی قزوین منعقد کردیم، مرکز نوآوری به صورت مشترک میان میراث فرهنگی قزوین و پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: مراحل ابتدایی این کار اتفاق افتاده است و طی دو ماه آینده این مرکز فعالیت رسمی خود را در راستای اجرایی کردن نقشه علمی کشور، تعاملات میان‌بخشی و تخصصی و استفاده از ظرفیت‌های موجود به خصوص در حوزه فناوری آغاز خواهد کرد.

رئیس مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: این مرکز با هدف تعامل همفکری، هم‌افزایی در چارچوب کاربردی سازی پژوهش‌ها در حوزه‌های مربوط به میراث فرهنگی ایجاد می‌شود و تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های خلاقانه و نوآورانه در مسیر اشتغال‌زایی در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز در حوزه برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، برگزاری نشست‌ها، همایش‌ها، سمینارها و رویدادهای استارتاپی میراث فرهنگی فعالیت می‌کند، همچنین مرکز در راستای حمایت از مباحث کارآفرینی و تسهیل کسب و کارهای فناورانه در حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی نیز فعالیت خواهد کرد.

دلزنده بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی تلاش می‌کنیم در هفته پژوهش اولین رویداد را به صورت استارتاپی و در فضای مجازی به صورت وبینار برگزار کنیم، با برگزاری اولین رویداد به صورت رسمی مرکز نوآوری افتتاح می‌شود، این مرکز اولین مرکز نوآوری در حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با همکاری پژوهشکده میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی فعال هستند می‌توانند ایده‌های خود را از درگاه ارتباطی جهاد دانشگاهی به ما برسانند، مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین این آمادگی را دارد تا نظرات و ایده‌ها را دریافت کند.

انتهای پیام