• یکشنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۹ / ۲۳:۳۸
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99092318086
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

تبلیغات اسلامی نیازمند روحیه بسیجی و تفکر جهادی است

تبلیغات اسلامی نیازمند روحیه بسیجی و تفکر جهادی است

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان با روحیه بسیجی و تفکر جهادی تلاش خود را به کار بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به تعبیر شبیخون فرهنگی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری، گفت: امروزه یکی از عرصه‌های مجاهدت، جبهه فرهنگی است که بسیار گسترده، مهم و متنوع است.

 امام جمعه زاهدان افزود: در ایران اسلامی علیرغم اهمیت کارهای فرهنگی متاسفانه در عمل هیچ توجهی به آن نشده و نسبت به آن اهتمام جدی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی اظهارکرد: در عرصه های فرهنگی نیرو و امکانات کمی وجود دارد و متاسفانه در استان سیستان‌وبلوچستان اوضاع به مراتب سخت‌تر است و از مبلغان حمایت خاصی نمی‌شود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بیان داشت: متاسفانه از همین نیروهای کم و امکانات ناچیز نیز بهره‌وری مناسب صورت نمی‌پذیرد و مجموعه‌های تبلیغی و فرهنگی هماهنگ عمل نمی‌کنند که این آسیب زاست و زحمات سایر مجموعه‌ها را نیز هدر می‌دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خاطر نشان کرد: انجام کار عمیق و اثرگذار در عرصه‌های فرهنگی دشوار است و به همین دلیل افراد به سوی کارهای سطحی روی می‌آورند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تصریح کرد: در سیستان‌وبلوچستان برخی تنگ نظری های قومی قبیله‌ای، محلی، سیاسی و جناحی باعث شده کار کمتری صورت گیرد.
وی به بیان انتظارات از مجموعه تبلیغات اسلامی پرداخت و عنوان داشت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب باید بتوانیم حرکتی منسجم، عمیق و فرهنگی با نگاه واسع تمدنی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین محامی ادامه داد: به کار بردن اصطلاح  تنگه احد برای استان ما پیام های زیادی به همراه دارد که لزوم جدیت و حساسیت بیشتر در انجام کارها از جمله آنهاست.

نماینده ولی فقیه در استان خواستار پشتیبانی مادی و معنوی بیشتر سازمان تبلیغات اسلامی از استان سیستان‌وبلوچستان شد و گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان با روحیه بسیجی و تفکر جهادی تلاش خود را به کار گیرد و به عنوان نهادی که دارای وظیفه ذاتی تبلیغات دینی است انسجام و هم افزایی بیشتری با سایر نهادها داشته باشد.

انتهای پیام