• یکشنبه / ۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۲
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99100705142
  • خبرنگار : 71603

"آینه‌"، راهکاری برای جلوگیری از تقلب دانشجویان در امتحانات مجازی

"آینه‌"، راهکاری برای جلوگیری از تقلب دانشجویان در امتحانات مجازی

یک دانشگاه در ترکیه اعلام کرد که برای جلوگیری از تقلب در امتحانات آنلاین، داشتن یک آینه با اندازه متوسط برای هر دانشجو الزامی است.

به گزارش ایسنا،‌ دانشگاه "بیلکنت "(Bilkent) آنکارا اعلام کرد که برای حصول اطمینان از رعایت استانداردها و جلوگیری از بروز تقلب در امتحانات دانشجویان که به دلیل شرایط به وجود آمده از کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، وجود یک آینه با اندازه متوسط برای هر دانشجو به هنگام امتحان دادن الزامی است.

این دانشگاه معتبر خصوصی برای ۱۱ هزار دانشجوی خود آینه‌هایی با اندازه متوسط ارسال کرد تا به هنگام امتحان دادن،‌آینه را در پشت سر خود قرار دهند که مشخص شود کسی در پشت سر آنها نیست و یا وسیله تقلب خاصی در مقابل آن‌ها قرار ندارد.

 عبدالله آتالار از مسئولان این دانشگاه گفت: ما اولین کسی نیستیم که این کار را انجام می‌دهیم، به عنوان مثال، در مصاحبه‌های شرکت گوگل هم از این راهکار استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: ما سعی می‌کنیم امتحانات آنلاین را برای همه دانشجویان خود در شرایطی سپری کنیم که فقط سوالات امتحان را پیش روی خود داشته باشند. نه چیز دیگری. البته این به این دلیل نیست که ما فکر ‌کنیم دانشجویان ما متقلب هستند.

آتالار افزود: این یک اقدام احتیاطی است. با این آینه‌ها ما دست دانشجویان را می‌بینیم. آنها پاسخ‌های را به خود می‌نویسند. سپس پاسخ را اسکن می‌کنند و برای ما ارسال می‌کنند.

وی با اشاره به دوران تحصیل خود در آمریکا گفت: این اقدام یک "افتخار تعهد" است. زمانی که من در آمریکا تحصیل می‌کردم، یک سند را قبل از هر امتحان امضا می‌کردم تا متعهد شوم که تقلب نمیکنم.

آتالار در مورد هزینه‌ خرید این آینه‌ها اضافه کرد: مبلغ زیادی برای خرید این آینه‌ها هزینه نشد و برای هر دانشجو حدود ۳ تا ۴ دلار هزینه شد.

یک دانشجوی ۲۲ ساله این دانشگاه راجع به این اقدام دانشگاه خود گفت: شرایط غیرمعمول است. اما من فکر نمیکنم این کار ایده‌ای چندان غیرمنطقی باشد. این راه حل نه مضحک است نه کامل.

انتهای پیام