• چهارشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۹
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99101007399
  • خبرنگار : 71038

معاون فرهنگی حشد شعبی عراق:

حاج قاسم سلیمانی، انسانی عاشق بود/ جریان مقاومت قوی و مستحکم است

حاج قاسم سلیمانی، انسانی عاشق بود/ جریان مقاومت قوی و مستحکم است

معاون فرهنگی حشد شعبی عراق اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی در عین حال که مرد مبارزه بود معلم اخلاق نیز بود و فردی عاشق بود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری صبح امروز چهارشنبه در همایش سراسری مکتب تربیتی شهید حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه فرهنگیان برگزار شده بود با تاکید بر این‌که حاج قاسم سلیمانی مرد میدان مبارزه، شجاعت و مبارزه با ظلم بود اظهار کرد: ایشان در عین حال معلم اخلاق بود. یک انسان عاشق بود و فردی عاطفی بود.

این عضو حشد شعبی با اشاره به جنایت‌های داعش در عراق و سوریه گفت: اگر ما در جبهه سوریه و عراق حضور پیدا نمی‌کردیم و سلیمانی‌ها به عراق و سوریه نمی‌رفتند امروز داعش در وسط تهران، مازندران، اصفهان و خراسان بود.

الحیدری با بیان این‌که اثرات مبارک خون شهید سلیمانی محدود به منطقه نیست بلکه فراتر از منطقه است، ادامه داد: یکی از آثار این شهادت آشنایی هرچه بیشتر ملت‌ها با جریان مقاومت و اهداف آن است.

وی با بیان این‌که نوع حمله به سردار قاسم سلیمانی در حالی که ایشان به دعوت دولت عراق به بغداد سفر کرده بودند، نشان‌دهنده ضعف آمریکایی‌هاست نه قدرت آنها، تصریح کرد: در حال حاضر جریان مقاومت جریان توانمند و مستحکمی در منطقه است که در راستای اهداف خود تلاش می‌کند.

معاون فرهنگی حشد شعبی عراق با بیان این‌که حاج قاسم سلیمانی در هر میدان و جبهه‌ای که حضور پیدا کرد چشم‌شان به دستورات و فرامین مقام معظم رهبری بود، اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی مرد میدان اخلاق و تربیت بودند و آرزویشان به شهادت رسیدن در راهی بود که به آن اعتقاد داشتند و در مسیر آن تلاش می‌کردند.

انتهای پیام