• چهارشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۶
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99101713220
  • خبرنگار : 50270

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خبرداد؛

آغاز عملیات احداث باند دوم سه راهی سربند به مشگین‌شهر

آغاز عملیات احداث باند دوم سه راهی سربند به مشگین‌شهر

ایسنا/اردبیل مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در روزهای آینده شاهد برگزاری آیین آغاز عملیات اجرایی احداث باند دوم مسیر سه راهی سربند به سمت مشگین‌شهر خواهیم بود.

محبوب حیدری در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: ‌این مسیر که به طول 137 کیلومتر است، قرار است باند دوم آن عملیاتی و اجرایی شود که در فاز اول 40 کیلومتر این مسیر به پیمانکار سپرده می‌شود.
وی تصریح کرد: قرار است در فاز اول 40 کیلومتر از محور سه راهی سربند به مشگین‌شهر به بزرگراه تبدیل شود که با انتخاب پیمانکار قرار است عملیات اجرایی این پروژه نیز شروع شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:‌ این محور از مسیرهای پرتردد و همچنین حادثه‌خیز استان به شمار می‌رود که تلاش بر این است تا با ردیف‌دار شدن این مسیر در بودجه سال آینده منابع مورد نیاز تأمین و هر چه سریعتر این محور پرتردد شمال استان به بزرگراه تبدیل شود.
حیدری افزود: در فاز اول پیمانکار با 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پروژه را آغاز خواهد کرد تا به سرعت و در مهلت تعیین شده این پروژه را در فازهای مختلف اجرایی و عملیاتی کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از سال‌های گذشته محور پارس‌آباد به سربند که در حال تبدیل شدن به چهار بانده است، در مرحله اجراست که انتظار می‌رود در سال آینده بخشی از این مسیر آماده آسفالت‌ریزی شده و تردد به راحتی در این محور انجام شود.
حیدری اضافه کرد: در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل دارای ردیف ملی و مجوز قانونی برای تبدیل به بزرگراه است که اداره کل راه و شهرسازی استان با تمام توان سعی دارد تا این پروژه‌ها را در سال‌های پیش رو به انجام برساند.
وی در ادامه بیان کرد: با تبدیل راه‌های اصلی استان به بزرگراه در کنار ایمنی ترددها شرایط مناسبی را در حمل و نقل عمومی و بین جاده‌ای در استان شاهد خواهیم بود که قطعا رضایت مردم را نیز به همراه خواهد داشت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان در این سه سال به اندازه همه سال‌های گذشته تلاشی جدی برای تأمین اعتبار ملی برای پروژه‌های بزرگراهی انجام داده و سعی وافری داریم تا هر چه سریعتر این پروژه‌ها با کیفیت مناسب اجرایی و عملیاتی شود.
انتهای پیام