• یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۲
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99102115258
  • خبرنگار : 50006

جانشین فرمانده سپاه ناحیه خبر داد

غربالگری بیش از ۲۰ هزار خانوار اهری در طرح سردار سلیمانی

غربالگری بیش از ۲۰ هزار خانوار اهری در طرح سردار سلیمانی

ایسنا/آذربایجان شرقی جانشین فرمانده سپاه ناحیه اهر گفت: در اولین مرحله از طرح سردار سلیمانی که به منظور شناسایی بیماران کرونایی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان اجرا می‌شود، بیش از۲۰۰۰۰ خانوار غربالگری کرونا شده‌اند.

سرهنگ پاسدار سعید میرزا محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از بین افراد غربالگری شده تاکنون، حدود ۱۱۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا شناسایی و به شبکه بهداشت اطلاع رسانی شده است تا هرچه سریع‌تر با حضور تیم پزشکی در منازل این بیماران نسبت به تست سریع آنها اقدام کنند.

وی با اشاره به جمعیت حدود ۳۸۵۰۰ نفری شهرستان اهر، افزود: در طرح شهید حاج قاسمی سلیمانی ۹۶۲ تیم دو نفره بسیج در قالب تیم‌های رصد و رهگیری، بسیجیان با در دست داشتن یک دفترچه شناسنامه‌دار و مدت‌دار بیماران کرونایی و زمینه‌ای را شناسایی می‌کنند.

وی افزود: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، تفاهم نامه‌ای مابین سپاه و وزارت بهداشت بوده که در جهت کنترل اپیدمی کرونا از چند روز پیش در سطح شهرستان اهر آغاز شده و تا قطع کامل بیماری منحوس کرونا ادامه خواهد داشت.

سرهنگ پاسدار میرزا محمدی گفت: در این تفاهم نامه چهار تیم مشخص شده که بخشی از این تیم‌ها تحت نظر شبکه بهداشت و درمان و بخشی نیز برعهده سپاه و بسیج است.

انتهای پیام