• سه‌شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۶
  • دسته‌بندی: علم و فناوری جهان
  • کد خبر: 99102317224
  • خبرنگار : 71589

نمایشگاه CES ۲۰۲۱

زنگ درب تصویری که متناسب با دوران کرونا ساخته شده است

زنگ درب تصویری که متناسب با دوران کرونا ساخته شده است

نمایشگاه CES ۲۰۲۱ میزبان یک اختراع جدید متناسب با دوران کرونا است که یک زنگ درب تصویری و بدون نیاز به لمس است که با ایستادن نزدیک آن، زنگ به صدا در می‌آید.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، از زمان آغاز شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹، بسیاری از افراد برای تهیه غذا و سایر اقلام ضروری به خدمات سفارش غیرحضوری و تحویل درب منزل روی آورده‌اند. اگر صاحب یک زنگ درب تصویری یا ویدیویی هستید، این بدان معناست که احتمالاً در این دوران شیوع کرونا کاربرد زیادی برایتان پیدا کرده و حالا به کانون گرم اجتماع میکروب‌ها و ویروس‌ها تبدیل شده است. بنابراین یک شرکت لازم دید که راه حلی برای این مشکل پیدا کند.

شرکت "Alarm.com" امروز زنگ تصویری جدیدی را در نمایشگاه CES ۲۰۲۱ معرفی کرد. این شرکت ادعا می‌کند این زنگ تصویری اولین زنگ تصویری تجاری است که می‌توان آن را بدون لمس استفاده کرد.

اگر به دیدار شخصی می‌روید که صاحب این زنگ موسوم به "Doorbell Video Touchless" است، برای زنگ زدن تنها کاری که باید انجام دهید این است که در یک فاصله مشخص از زنگ که توسط صاحب‌خانه تعریف شده است، قرار بگیرید که در بیشتر موارد، این به معنای ایستادن روی پادری است.

این زنگ تصویری دارای نرم افزاری است که شرکت سازنده ادعا می‌کند می‌تواند به سرعت و با دقت تشخیص دهد که یک نفر جلوی درب ایستاده است.

این زنگ دارای نوشته‌ای روی خود است که به بازدیدکنندگان می‌گوید که نیازی به لمس دستگاه ندارند، اما "Alarm.com" و شرکای آن یک پادری جداگانه نیز به فروش می‌رسانند که دارای دستورالعمل‌های قابل مشاهده بیشتری در مورد محل استقرار و نحوه استفاده دستگاه است. در هر صورت نیازی نیست که بازدیدکننده دستگاه را لمس کند و همچنین برای صاحب‌خانه نیازی به بیرون آمدن و ضد عفونی کردن زنگ درب نیست.

این زنگ تصویری البته غیر از قابلیت عدم نیاز به لمس، تمام ویژگی‌هایی را که از یک زنگ هوشمند انتظار می‌رود، دارد. این زنگ دارای یک دوربین داخلی با دید گسترده ۱۵۰ درجه است و فیلم‌هایی را با کیفیت Full HD با پشتیبانی از HDR ضبط می‌کند. همچنین دارای امکان دید در شب مادون قرمز برای زمانی است که فردی در شب به درب منزل می‌آید.

همچنین امکان مکالمه صوتی دو طرفه به شما امکان می‌دهد حتی وقتی در خانه نیستید با بازدیدکنندگان صحبت کنید و از طریق یک برنامه تلفن همراه و وب‌سایت Alarm.com می‌توانید به تصاویر زنده و ضبط شده دسترسی پیدا کنید.

این زنگ همچنین دارای یک بخاری داخلی برای عملکرد مطلوب در ماه‌های سرد زمستان است.

قیمت این زنگ هوشمند ۲۰۰ دلار تعیین شده است.

انتهای پیام