• چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۳
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99102418496
  • خبرنگار : 30114

رئیس فدراسیون کشتی:

عدالت ورزشی بایددر استان ها رعایت شود

عدالت ورزشی بایددر استان ها رعایت شود

ایسنا/کردستان رئیس فدراسیون کشتی گفت: زمانی می‌توان در ورزش استانی شاهد توسعه بود که در آن عدالت ورزشی رعایت شود و تخصیص اعتبارات بر اساس قهرمانی و مدال آوری انجام شود.

 علیرضا دبیر  امروز چهارشنبه (24 دی ماه) در ستاد ساماندهی جوانان استان کردستان ضمن اشاره به اینکه ظرفیت های کشتی در استان کردستان فراوان است، اظهار کرد: سرمایه گذاری در ورزش باعث می شود آسیب های اجتماعی در جامعه کمتر شود.

وی با بیان اینکه  نباید از جوانان غافل شد، گفت: جوانان بهترین سرمایه های اجتماعی یک کشور هستند و باید بر همین اساس، ویژه به مسائل مربوط به آنها نگریست.

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه تصریح کرد: اگر در استان کردستان برنامه ریزی صحیح و توجه مدیران به ورزش کشتی انجام شود در آینده می‌توان شاهد کسب مدال المپیک توسط جوانان این دیار باشیم.

دبیر با تاکید بر این مهم توجه به جوانان یک سرمایه گزاری است، گفت: امروزه در هرجای که توجه به جوانان بیشتر باشد بازخورد و راندمان مثبتی از آن شاهد بوده ایم.

وی در ادامه به عدالت ورزشی اشاره کرد و افزود: زمانی می‌توان در ورزش استانی شاهد توسعه بود که در آن عدالت ورزشی رعایت شود و تخصیص اعتبارات بر اساس قهرمانی و مدال آوری انجام شود.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه کشتی تمام قومیت ها را کنار هم قرار داده است، یادآور شد:  استان کردستان باتوجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی که دارد دارای پتانسیل ها و نخبه های ورزشی فراوان است که باید آنها را کشف و پرورش داد.

علیرضا دبیر نیز در پایان در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه های فدراسیون پرداخت و گفت: متاسفانه در چند سال اخیر  شاهد ریزش مخاطبین این رشته ورزشی در تمام کشور بوده ایم که برای جلوگیری از این وضعیت با مشورت کارشناسان این حوزه سفرهای استانی برای انسجام برنامه ریزی دقیق انجام شده است تا بتوانیم دوباره شور و شوق را ایجاد بکنیم.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص سفر به کردستان گفت: زیرساخت های کشتی در کردستان عالی نیست ولی با توجه به جلساتی که در این مدت با مدیران ارشد داشته ایم قول های مبنی بر کمک به این رشته انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: استان کردستان باید برای ایجاد تحرک این رشته در استان میزبان مسابقات نونهالان یا نوجوانان باشد تا این مهم باعث انگیزه در بین این نسل ها باشد.

انتهای پیام