• چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۹
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99102418508
  • منبع : نمایندگی اردبیل

با هدف کنترل بیماری کرونا انجام شد؛

آغاز رزمایش پیشگیری از کرونا در چهار شهرک اردبیل 

آغاز رزمایش پیشگیری از کرونا در چهار شهرک اردبیل 

ایسنا/اردبیل با هدف کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا رزمایشی با همین محوریت در چهار شهرک اردبیل آغاز شد تا پایش و غربالگری ساکنان این شهرک‌ها به انجام برسد.

فرماندار شهرستان اردبیل در جریان برگزاری رزمایش پیشگیری از کرونا در چهار شهرک مسکونی اردبیل اظهار کرد: به دنبال برگزاری این رزمایش در شهرک کارشناسان در هفته گذشته و اعلام نتایج مثبت در پایش و کنترل بیماری کرونا، تصمیم گرفتیم تا در چهار شهرک سبلان، کشاورز، اندیشه و رازی اردبیل نیز با پوشش جمعیتی 60 هزار نفر این رزمایش را برگزار کنیم.
امامی یگانه تصریح کرد: 10 درصد جمعیت شهر اردبیل در این شهرک‌ها سکونت دارند که ما در قالب تیم‌های پیشگیری، نظارت و درمان سعی می‌کنیم با شناسایی افراد سالخورده و با بیماری زمینه‌ای از شیوع و انتقال ویروس کرونا جلوگیری و سلامت این افراد را تضمین کنیم.


فرماندار اردبیل گفت:‌ در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان اردبیل بیش از 91 درصد اهالی مورد پایش و غربالگری شدند و بحث آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی این افراد نیز در اولویت قرار گرفته است.


امامی یگانه افزود: ما در مناطق با تراکم جمعیت بالا و همچنین محلات پرسکونت تلاش می‌کنیم تا این طرح را اجرایی و عملیاتی کنیم تا افرادی که با بیماری زمینه‌ای و یا برخی مشکلات روبه‌رو هستند، ارتقا سلامت آنها را شاهد باشیم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در این چهار شهرک شش هزار و 400 نفر افراد پرخطر شناسایی شدند که تیم‌های مراقبت، نمونه‌برداری و سلامت ما سعی می‌کنند خود این افراد و 10 نفر از اطرافیان آنها را مورد رصد و تست کرونا قرار دهند تا از انتشار بیماری جلوگیری شود.


امامی یگانه اضافه کرد: در کنار گندزدایی در مناطق مختلف شهر و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف و گروه‌های مختلف جامعه، در قالب رزمایش پیشگیری از شیوع بیماری کرونا سعی بر این است تا وضعیت شهرستان اردبیل در کنترل این بیماری به مطلوبیت رسیده و به سمت وضعیت آبی حرکت کنیم.


در این مراسم معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز با بیان اینکه تعداد بستری‌های جدید به کمتر از 17 نفر رسیده و در نقطه مقابل 23 نفر با بهبود نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شدند، بیان کرد: در مراکز بیمارستانی 191 بیمار کرونایی تحت مراقبت هستند.


رضایی بنا به جان باختن چهار نفر در 24 ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا اشاره کرد و ادامه داد: 62 بیمار تحت مراقبت ویژه قرار دارند و امیدواریم هر چه زودتر سلامت خود را بازیابند.


وی به اقدامات دو ماه اخیر برای کاهش تعداد بستری‌ها و فوتی‌های بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: همه باید به ادامه این روند کاهشی کمک کنند تا شاهد آغاز موج چهارم شیوع بیماری کرونا در استان نباشیم.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: باید از ساده‌انگاری در این زمینه پرهیز کرده و به نوعی همه به اصول و موازین بهداشتی پایبند باشیم تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.


انتهای پیام