• چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 99102418562
  • خبرنگار : 71653

آغاز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با سرمایه ۲۰ میلیاردی

آغاز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با سرمایه ۲۰ میلیاردی

رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این صندوق با ابزارهای مختلف از جمله ارائه تأمین مالی در قالب تسهیلات، ارائه انواع ضمانت‌نامه‌ها برای قراردادها، مشارکت مدنی در پروژه‌های مدنی و مشارکت حقوقی در شرکت های نوپا، از طرح‌های فناورانه حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، عسکری غلام زاده با اشاره به این‌که صندوق پژوهش و فناوری با سرمایه ثبتی ۲۰ میلیارد تومان شروع به کار کرده است، گفت: تأمین مالی در حوزه فناوری و نوآوری در سطح ملی از جمله اهداف صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی درباره ملی بودن ماهیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: سایر صندوق‌های پژوهش و فناوری در یک حوزه و جغرافیای خاص به فعالیت می‌پردازند، اما صندوق پژوهش و فناوری در سطح ملی با رویکرد حل مسائل کلان کشور در بخش‌های گوناگون ورود خواهد کرد.

غلام‌زاده ادامه داد: برای این رویکرد، ابزارهای مختلفی در دسترس است که از جمله‌ آن می‌توان به ارائه تأمین مالی در قالب تسهیلات، ارائه انواع ضمانت‌نامه‌ها برای قراردادها، مشارکت مدنی در پروژه‌های مدنی، مشارکت حقوقی در شرکت‌های نوپا برای حمایت از طرح‌های فناورانه اشاره کرد.

رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: ارتباط خوبی میان صندوق و سایر بازیگران اکوسیستم دانش‌بنیان و فناوری شکل گرفته است. در این زمینه با سایر صندوق‌ها و شبکه بانکی برای ایجاد هم‌افزایی ارتباط خوبی برقرار کردیم.

وی با اشاره به ظرفیت مالی و تحقیقاتی، ادامه داد: در تلاش هستیم تا صندوق دانشگاه آزاد اسلامی صندوقی پیشرو و توانمند برای اقتصاد کشور باشد و با استفاده از این ظرفیت بالا شاهد حرکت‌های علمی و فناورانه قابل توجهی در سطح ملی باشیم.

رئیس ‌صندوق تأکید کرد: در دو سال اخیر تحولات بسیار خوبی در عرصه فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است. این صندوق هم به عنوان بازوی اصلی تأمین مالی در حوزه فناوری ایفای نقش خواهد کرد.

رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هدف این است که یک بنای بسیار قوی در حوزه فناوری ایجاد کنیم و با هم افزایی در کل کشور و با بازیگران این اکوسیستم و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه، یک کار جدی و واقعی در اقتصاد کلان کشور شاهد باشیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، غلام‌زاده در پایان با اشاره به این که با حضور بخش بازیگران اکوسیستم فناوری و ارتباط با نهادهای بالادستی فناوری از جمله معاونت علمی ریاست جمهوری، کارگزاران، پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش‌بنیان و خلاق، تجربه خوبی در صندوق دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، ادامه داد: قطعاً صندوق در آینده نقش بسیار کلیدی، مؤثر، واقعی در اکوسیستم دانش بنیان، اقتصادی و اشتغال‌زایی پایدار خواهد داشت. چون یکی از ارکان اقتصاد پایدار و مقاومتی اقتصاد دانش‌بنیان است و این صندوق به عنوان یک نهاد مالی نقش مؤثری در این رابطه خواهد داشت.

انتهای پیام