• پنجشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99102518985
  • خبرنگار : 50005

مدیر اکسپو هنری تبریز:

پنجمین اکسپو هنری تبریز اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

پنجمین اکسپو هنری تبریز اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر اکسپو هنری تبریز با تاکید بر اینکه نمایشگاه فروش آثار هنری تبریز اواخر اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، گفت: این دوره از نمایشگاه در "رشته‌های نقاشی، خط نقاشی، مجسمه‌ و عکس" برگزار خواهد شد.

محمد محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با نزولی شدن شرایط کرونایی در کشور، شورای برگزاری اکسپو مقرر کرده تا این رویداد فرهنگی بعد از اتمام ماه مبارک رمضان در ۳۰ اردیبهشت افتتاح و تا دوم خرداد ۱۴۰۰ ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه اکسپو تبریز همانند دوره‌های قبل در محل هتل لاله پارک تبریز برگزار خواهد شد، افزود: روز اول برگزاری این رویداد که ۳۰ اردیبهشت ماه است، ویژه خریداران، مجموعه داران و مهمانان ویژه بوده و سه روز بعدی نیز میزبان جمیع علاقه‌مندان به آثار هنری خواهیم بود.

وی در مورد علت تاخیر در برگزاری دوره پنجم اکسپو تبریز هم گفت: شرایط کرونایی کشور مانع از آن شد که این رویداد هنری در موعد خود(آبان ماه) برگزار شود؛ همچنین برودت هوای تبریز در زمستان نیز مزید بر علت شد تا این رویداد به تاخیر افتاده و در سال ۱۴۰۰ برگزار شود.

مدیر اکسپو هنری تبریز در تشریح وضعیت کلی اکسپو هنری تبریز، اظهار کرد: اکسپو تبریز از اواخر سال ۹۵ فعالیت خود را شروع کرد و گام به گام نیز پیشرفت داشته است؛ آثار و هنرمندان شرکت کننده نیز حرفه‌ای‌تر شد، تا اینکه از دوره چهارم، این رویداد به صورت ملی و سراسری برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه میزان فروش اکسپو تبریز نیز در هر دوره افزایش یافته، ادامه داد: امروز، اکسپو تبریز بین هنرمندان حرفه‌ای اعتماد ایجاد کرده و تلاش می‌کنیم این رویداد هنری را در همه ابعاد رونق و توسعه دهیم.

وی با اشاره به اینکه به دنبال آنیم که در کنار ارتقای کیفیت، میزان فروش را هم افزایش دهیم، گفت: درصدد ایجاد اعتماد بین مجموعه‌داران و علاقه مندان آثار هنری هستیم و تلاش می‌کنیم تا اکسپو تبریز را به یک برند مهم هنری در شمالغرب کشور به مرکزیت تبریز، تبدیل کنیم.

محمودی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم اکسپو تبریز در کنار سایر فعالیت‌های هنری، تجاری، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، در شمالغرب کشور توسعه یابد، اضافه کرد: تبریز از قدیم الایام به عنوان یک مرکز تجاری و هنری مطرح بوده و امیدواریم در قالب این رویداد بتوانیم بخشی از اقتصاد فرهنگ و هنر که در جامعه ما با چالش مواجه است را رونق دهیم.

هدفمان ایجاد "بازار هنر تبریز" در کشور است

وی با تاکید بر اینکه هدف ما این است که بازار جدیدی در کشور تحت عنوان "بازار هنر تبریز" ایجاد شود، گفت: لازمه تحقق این امر، همکاری همه جانبه هنرمندان و مجموعه داران آثار هنری است تا در این مسیر به صورت حرفه‌ای و قدرتمند حرکت کنیم.

وی در ادامه در مورد شرایط شرکت در اکسپو تبریز، اضافه کرد: شرکت در اکسپو تبریز روند شفاف و مشخصی داشته و هنرمندان می‌توانند با مراجعه به سایت اکسپو تبریز به نشانی tabrizexpo.com شرایط را مطالعه کرده و از طریق کارگزاران اکسپو نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام کنند.

مدیر اکسپو هنری تبریز با اشاره به اینکه اکسپو تبریز به طور مستقیم با هنرمند وارد مذاکره نمی‌شود، بلکه با واسطه و از طریق مجموعه‌داران، گالری‌دارها و یا کارگزاران اکسپو نسبت به این کار اقدام می کند، افزود: پس از ارزیابی و بررسی، آثار انتخاب می‌شود.

وی با بیان اینکه هنرمندان جوان هم می‌توانند در اکسپو هنری تبریز شرکت کنند، ادامه داد: یکی از اهداف اکسپو تبریز، ایجاد زمینه برای نمایش آثار هنرمندان جوان بااستعداد بوده و با تشخیص هیات ارزیابی، آثار برای شرکت در اکسپو پذیرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه اکسپو تبریز فضایی فراهم می‌کند تا در کنار هنرمندان مطرح و شناخته شده، هنرمندان جوان با استعداد هم مجالی برای نمایش توانمندی‌های هنری خود پیدا کنند، افزود: در دوره پنجم اکسپو، هنرمندان مهم و مطرحی از سراسر کشور شرکت کرده‌اند که لیست اسامی این هنرمندان در سایت اکسپو ذکر شده است.

محمودی با اشاره به اینکه در دوره پنجم اکسپو، ۷۸ اثر هنری از ۷۸ هنرمند از سراسر کشور در اکسپو تبریز حضور دارند، گفت: بر کیفیت آثار تاکید داریم و سعی می‌کنیم تعداد آثار از ۱۰۰ مورد فراتر نرود.

وی با بیان اینکه آثار عرضه شده در دوره پنجم اکسپو تبریز از پنج میلیون تا چهل میلیون قیمت‌گذاری شده است و هر دوره با ارتقای کیفیت اکسپو، قیمت‌ها نیز بالا می‌رود، گفت: برای ما مهم‌ترین اصل، حضور هنرمندان بنام، کیفیت برگزاری و کیفیت آثار ارائه شده است و در این رابطه، انتخاب آثار بسیار اهمیت دارد تا بتوانیم اعتبار اکسپو را بالا ببریم.

وی ادامه داد: ابعاد آثار نیز در این دوره، حداقل نیم متر و حداکثر دو و نیم متر بوده و تلاش می‌کنیم تا در دوره‌های بعدی محدودیت ابعاد را حذف کنیم.

مدیر اکسپو هنری تبریز به برگزاری دوره‌ها و ورکشاپ‌های آموزشی در کنار اکسپو تبریز هم اشاره کرد و گفت: اکسپو تبریز درصدد است تا مسیر فروش آثار هنری را به فعالان و هنرمندان آموزش دهد و در جهت حرفه‌ای شدن آن‌ها تلاش کند، از این‌رو یک سری ورکشاپ‌ها و کارگاه‌های آموزشی نیز برای هنرمندان در حاشیه برگزاری اکسپو تبریز ارائه خواهد شد که لیست اساتید و نحوه ثبت نام نیز متعاقبا اعلام می‌شود.

وی در مورد هدف گذاری برای آینده اکسپو تبریز نیز گفت: اکسپو تبریز صرفا یک برنامه و مراسم نبوده، بلکه یک جریان بزرگ فرهنگی-اقتصادی است که در راستای فرهنگسازی در حوزه اقتصاد هنر، فعالیت می‌کند.

وی از تمام هنرمندان و علاقه‌مندان جهت همفکری و ارائه ایده برای هرچه حرفه‌ای‌تر شدن اکسپو تبریز دعوت کرد و افزود: هر فرد و مجموعه‌ای که در این رابطه ایده و فکر جدیدی داشته باشد، از آن استقبال کرده و آماده دریافت نظرات هستیم و در حد امکان در برگزاری اکسپو لحاظ خواهیم کرد.

محمودی خاطرنشان کرد: بدون کمک و همراهی مجموعه داران، گالری‌دارها و هنرمندان، این جریان هنری نخواهد توانست پیشرفت کند، بنابراین از افکار تازه استقبال می‌کنیم، چراکه برنامه ریزی برای آینده، وابسته به همین ایده‌ها و افکار نو خواهد بود.

انتهای پیام