• جمعه / ۲۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۵
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99102619631
  • خبرنگار : 71579

واکنش یک مقام عراقی به طرح ایجاد کمربند طلایی در خاور میانه

واکنش یک مقام عراقی به طرح ایجاد کمربند طلایی در خاور میانه

عضو کمیسیون امنیت ودفاع پارلمان عراق به موضوع ایجاد کمربند طلایی که یکی از مقامات کشورمان آن‌را مطرح کرد واکنش نشان‌داد.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی، دبیرکل مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از این خواستار ساخت پروژه ای تحت عنوان «کمربند طلایی» شده بود.
عبدالخالق العزاوی، عضوکمیسیون امنیت ودفاع در پارلمان عراق امروز(جمعه) در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تاکید کرد: پروژه تحت عنوان کمربند طلایی ایرانی اگر منجر به ایجاد همبستگی و انسجام میان ایران ‌و عراق و خاورمیانه شود، مورد قبول است.

وی گفت: وضعیت داخلی عراق مشخص است و این کشور اکنون به دلیل برخی دخالت های خارجی از ضعف و مشکلات رنج می برد .

این نماینده عراقی خاطرنشان کرد: اعلان یکی از مقامات ایران در رابطه با تاسیس کمربند طلایی که تمام منطقه خاورمیانه را دربرمی گیرد اگر در چارچوب رشد اقتصادی و همکاری میان کشور و ایجاد فضای همبستگی و اتحاد و همچنین ثبات در منطقه باشد ، ما آن را امری مثبت به حساب می آوریم. اما اگر این امر در راستای دخالت در امور داخلی و تلاش برای سلطه گری باشد بی شک آن را نمی پذیریم.

وی در ادامه با بیان اینکه منطقه نیازمند ثبات وآرامش است گفت: عراق به شدت خواهان ثبات در منطقه است و دخالت در امور کشورهای همسایه را نمی پذیرد همانگونه که دخالت کشورهای دیگر در امور داخلی خود را قبول نمی کند.

بر اساس این گزارش، محسن رضایی اخیرا خواستار ساخت پروژه جدید ایرانی با عنوان کمربند طلایی  در منطقه خاورمیانه شد.

انتهای پیام