• جمعه / ۲۶ دی ۱۳۹۹ / ۲۰:۳۴
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99102619676
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل کمیته امداد لرستان:

بیش از یک میلیارد تومان برای مددجویان هزینه شده است

بیش از یک میلیارد تومان برای مددجویان هزینه شده است

ایسنا/لرستان مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای مددجویان هزینه شده است.

جاسم محمدی فارسانی امروز ۲۶ دی‌ماه، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا این نهاد نسبت به اقدامات ضروری با هدف پیشگیری و حمایت از خانوارهای نیازمند آسیب دیده از کرونا اقدام کرد است که این اقدامات از طریق توزیع بسته‌های بهداشتی، غذایی، کمک نقدی و رفع نیازهای ضروری مددجویان بوده است.

وی به کمکهای این نهاد برای خرید بسته های بهداشتی برای مددجویان سالمند، بیماران زمین گیر، صعب العلاج و بیماری خاص اشاره کرد و افزود: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با سرانه ۲۵۰ هزار تومان برای این مددجویان هزینه شده است.

محمدی فارسانی تصریح کرد: به خانوارهای تحت حمایتی که سرپرست آنها به دلیل بیماری کرونا از دست داده اند ۱۰ میلیون تومان و به درگذشتگان سایر اعضای خانوار ۵ میلیون تومان به ۲۳۴ خانوار متوفی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به خانوارهای غیر مددجویی که مشاغل آنها به دلیل بیماری کرونا آسیب دیده اند، خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض تا سقف ۵۰۰ هزار تومان به ۳۵۶۴ خانوار غیر مددجو پرداخت شده است.

وی به توزیع ۹۵ هزار بسته های غذایی بین تمام مددجویان تحت حمایت معیشت بگیر اشاره کرد و افزود: ۲۳ هزار بسته غذایی با همکاری آستان قدس رضوی و بنیاد علوی بین نیازمند توزیع شد.

محمدی فارسانی همچنین به واریز دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به حساب ایتام تحت حمایت از طرف بنیاد مستضعفان اشاره کرد و افزود: سه میلیارد تومان به ۶۰۰۰ نفر از افراد غیر تحت حمایت که در جریان شیوع بیماری کرونا کسب و کار آنان دچار رکود و آسیب شده با همکاری استانداری، سپاه و بنیاد مستضعفان پرداخت شده است.

انتهای پیام