• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۰۱:۴۵
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99102719716
  • خبرنگار : 50224

دیدار نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با خانواده شهدای عملیات کربلای۵

دیدار نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با خانواده شهدای عملیات کربلای۵

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از مسئولان از خانواده شهدای عملیات کربلای ۵ دیدار به عمل آوردند.

به مناسبت سالگرد عملیات کربلای ۵ و ایام فاطمیه، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، امام جمعه دهدشت، فرمانده انتظامی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه با دو خانواده شهدای عملیات کربلای ۵ شهید سید مسعود نیک‌محمدی و شهید پناهی) دیدار کردند.

آیت‌الله سید نصیر حسینی در دیدارها اظهار کرد: امروز هر چه داریم به برکت خون شهداست.

وی سربلندی امروز ایران اسلامی را مرهون مقاومت‌های شهدا عنوان و تصریح کرد: به برکت خون شهدا به جایی رسیدیم که ایران به ابرقدرتی مثل آمریکا پایان داد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد وظیفه فرزندان شهدا را وظیفه‌ای بزرگ عنوان و بیان کرد: فرزند شهید باید در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رهرو شهدا باشند.

هم‌چنین حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر، امام جمعه دهدشت با بیان اینکه شهدا با جانشان در راه خدا معامله کردند گفت: صبر و بردباری خانواده‌های شهدا درسی ماندگار برای حفظ نظام جمهوری اسلامی است.

سید محسن نیک‌محمدی، فرزند شهید جاویدالاثر سید مسعود نیک‌محمدی در این دیدار از بی‌مهری بنیاد شهید نسبت به فرزندان شهدا گلایه کرد و گفت: این فاجعه هست که کارمند بنیاد شهید دهدشت نمی‌داند که آیا شهر دهدشت شهید مفقودالاثر دارد یا نه.


وی افزود: اینجور برخوردها باعث رنجش فرزندان شهدا و خانواده آنان می شود و این جای سوال است که چنین کارمندانی چگونه گزینش می‌شوند و در چنین جاهای مقدس و حساس فعالیت می‌کنند.

نیک‌محمدی افزود: پدران ما بدون از هیچ منت برای انجام تکلیف خود ادای دین نمودند و ما هم هیچ‌گونه توقعی از کسی نداشتیم و نخواهیم داشت اما این برای ما دردآور است که بعضی از کارمندان بنیاد شهید دهدشت حتی نمی‌دانند که شهید فرزندی دارد یا نه.

وی با بیان اینکه عده‌ای در اداره بنیاد شهید دم از باندبازی و جناح می‌زنند گفت: مگر شهدا اهل باند و جناح بودند؟ البته ما فرزندان شهدا هم دنبال خط و خطوط هستیم خط ما رهبری و خط قرمز ما سپاه پاسداران و هر کسی از این خط قرمز عبور کند دشمن اصلی ما و کشور است، ما کسانی را می‌خواهیم که خادم خانواده شهدا باشد نه دنبال باند و جناح سیاسی.

همچنین همسر شهید نیک‌محمدی در این دیدار با بیان اینکه ۳۴ سال است که مسعود رفت و دیگر برنگشت گفت: شهید برای رضای خدا رفت و گمنام ماند اما، حتی کوچه‌ای به نام شهید نزدند و ما هم دنبال نام کوچه و خیابان نیستیم چرا که شهید گمنام ماند و باید گمنام بماند.

وی افزود: با وجودهمه سختی‌های‌ این سال‌ها، اما این دلیل نمی‌شود که خانواده شهید به فراموشی سپرده شود.

همسر شهید نیک‌محمدی گفت: با وجود سهمیه فرزندان شهدا، اما فرزندم طی این سال‌ها بسیار سختی کشید و مسئولان با وعده‌های پوچ او را پاسکاری می‌کردند.

به گزارش ایسنا، برادر شهید فریبرز پناهی نیز در این دیدار ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان گفت: شهدا بازماندگانی دارند که باید مورد اکرام قرار گیرند، اگر بی توجهی به آنها شود نگرانی‌های پیش خواهد آمد.

پناهی بیان کرد: شهدا رفتند تا دین و سرزمین‌شان بماند.

انتهای پیام