• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۴
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99102719731
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

مدرسه کسب و کار در شهرستان دلگان راه اندازی می شود

مدرسه کسب و کار در شهرستان دلگان راه اندازی می شود

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدرسه کسب و کار به صورت پایلوت در منطقه دلگان سیستان و بلوچستان به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام و گروه جهادی محمد رسوال الله در زمینی به مساحت ۳ هکتار راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنا مدرسه کسب و کار؛ یک پلتفرم آموزشی نوین بر پایه تولید و فرآوری محصولات و ارایه خدمات که در ضمن دربرگیری ویژگی های عمومی یک مدرسه یا هنرستان؛ هدف اصلی آن آموزش افراد برای یادگیری ، راه اندازی و توسعه کسب و کار مبتنی بر تولید و خدمات همان بوم و منطقه است. این گونه مدارس به عنوان اولین نمونه های در کشور در راستای بهبود شرایط اقتصادی و اشتغالزایی و تلاشی جهت کاهش بازماندگان از تحصیل است.

طرح به صورت پایلوت در منطقه دلگان استان سیستان و بلوچستان به همت  بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام و گروه جهادی محمد رسوال الله  در زمینی به مساحت ۳ هکتار با در قسمت کشاورزی با توجه به ظرفیت های ویژه منطقه تمرکز آموزشی مدرسه تولید بر محصولات خرما، چای ترش، حنا، کلزا و کنجد اجرا می شود.

بخش مهم دیگر مدرسه کسب و کار شهرستان دلگان آموزش دام سبک و سنگین و طیور می باشد.

در بخش صنعتی نیز با تمرکز بر کارگاه صنایع فلز، مکانیک خودرو، تعمیرات لوازم خانگی، صنایع تبدیلی، خیاطی و سوزندوزی وبلوک زنی و .... آموزش لازم به دانش آموزان ارایه خواهد شد.

انتهای پیام