• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99102720102
  • خبرنگار : 50210

هوای اراک ناسالم شد

هوای اراک ناسالم شد

ایسنا/مرکزی رییس مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای کلانشهر اراک گفت: با وجود آنکه میانگین ۲۴ ساعته حاکی از سالم بودن هوا در شهر اراک دارد، اما در ساعت ۱۲ شرایط هوا برای گروه های حساس ناسالم شد.

علیرضا محرابیان در گفت و گو با ایسنا، براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوا در ٢٤ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۲۷ دیماه سالم بوده است.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته عدد  ۹۲ را ثبت کرده است، گفت: شاخص لحظه ای در ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۱۴ و ناسالم برای گروههای حساس بوده است.

محرابیان آلاینده مسئول آلودگی هوای اراک را ذرات کمتر از دو ونیم میکرون دانست و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۸ روز ناسالم در شهر اراک به ثبت رسیده است.

رییس مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای کلانشهر اراک اضافه کرد: در ساعت ۱۲ ظهر، شاخص کیفیت هوای این کلانشهر بر روی عدد ۱۱۹ قرار گرفته است که حاکی از شرایط ناسالم برای گروه های حساس است، البته ایستگاه شریعتی عدد ۱۵۴ را نشان می دهد که نشان از ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه های سنی دارد، همچنین ایستگاه مخابرات نیز بر روی عدد ۱۴۲ نیز قرار گرفته است.

انتهای پیام