• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۸
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 99102720235
  • خبرنگار : 71576

تقوی: با شرط‌بندی در لیگ والیبال شدیدا برخورد می‌کنیم

تقوی: با شرط‌بندی در لیگ والیبال شدیدا برخورد می‌کنیم

دبیر فدراسیون والیبال گفت: اینکه شرط بندی‌ها به صورت کامل کنترل شوند نیازمند حمایت دستگاه‌های امنیتی و قضایی است اما فدراسیون هم به شدت با این موضوع برخورد می‌کند.

میلاد تقوی، دبیر فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مطرح شدن موضوع شرط‌بندی‌ها در لیگ‌ها و بازی‌های والیبال توضیح داد: اتفاقا حدود دو هفته پیش جلسه‌ای را با حضور آقای فرخی و داورزنی در همین ‌مورد داشتیم. فدراسیون قطعا در این زمینه یک‌ پروسه‌ای را طی می‌کند اما اینکه بگوییم قطعا همه افراد مربوط به این موضوع را می‌گیریم غیر منطقی است. برای موفقیت صد درصدی در این‌ موضوع ‌نیاز است دستگاهای امنیتی و قضایی نیز ورود کنند.

او افزود: به هر حال این افراد مسیرهایی برای پیش بردن اهداف خود پیدا می‌کنند که‌ کار را سخت می‌کند. با همه این صحبت‌ها فدراسیون به شدت با بحث شرط‌بندی برخورد می‌کند. 

دبیر فدراسیون‌ والیبال، درباره خبری که روز پنج‌شنبه راجع به دستگیری یک فرد شرط بند در جریان یکی از بازی‌های والیبال منتشر شد، توضیح داد: موضوع پنج‌شنبه فعلا کتبا به فدراسیون گزارش نشده است اما با همه این صحبت‌ها ما در رفت و آمد افراد به سالن‌ها جدی‌تر از قبل برخورد می‌کنیم. یکی از راه‌هایی که این افراد سعی می‌کنند توسط آن‌ها به منافع خود برسند، حضور افراد مربوط به این سایت‌ها در سالن‌ها است که به شدت روی این موضوع کار می‌کنیم. البته فدراسیون فعلا در مورد اتفاق روز پنج‌شنبه موضع گیری رسمی انجام نداده چون گزارش این موضوع رسما به فدراسیون نرسیده است. قطعا گزارش این‌ موضوع هم اعلام خواهد شد و کمیته انضباطی با جدیت به این‌ موضوعات رسیدگی‌ می‌کند. فدراسیون‌ مسئولیت خاص خودش را دارد و تلاش می‌کند در یک فضای سالم لیگ برگزار شود، مطمئنا نمی‌گذاریم‌ منافع یک شخص یا مجموعه خاص منافع والیبال را به خطر بیندازد. 

تقوی با بیان اینکه فدراسیون سعی دارد لیگ را با کیفیت بالاتری نسبت به گذشته برگزار کند، توضیح داد: با توجه به تمرکز بازی‌های لیگ در تهران دست فدراسیون برای انجام برخی هزینه‌های بیشتر نسبت به گذشته بازتر شده و برای اینکه سطح و کیفیت لیگ را بالاتر ببرد از هیچ هزینه‌ای دریغ نمی‌کند. به عنوان مثال بحث تابلوهای دور زمین مطرح شد که فدراسیون می‌خواهد آن‌ها را تبدیل به ال‌ای‌دی کند. خوشبختانه با اقدامات فدراسیون مانند استفاده از ویدیوچک، بحث تغییر تابلوها و ... رفته رفته سطح برگزاری لیگ بالاتر می‌رود و در حقیقت لیگ امسال از نظر کیفیت تفاوت اساسی با سال‌های گذشته دارد. تیم‌ها نیز نسبت به گذشته نزدیک به هم هستند که سطح فنی مسابقات را بالاتر می‌برد. 

دبیر فدراسیون والیبال، درباره حواشی که راجع به تابلوهای تبلیغاتی خانه والیبال تهران منتشر شده بود (تبلیغات اختصاصی هیات تهران در بازی‌های لیگ) نیز اظهار کرد: قبلا هم در این ‌مورد توضیح داده‌ام، آن‌ موضوع تنها در یک بازی اتفاق افتاد که از دو بند مختلف اساس‌نامه‌ برداشت‌های متفاوتی صورت گرفته بود. با مذاکراتی که صورت گرفت این ‌مشکل حل شد و هیات تهران یکی از هیات‌های خوب ما است که بسیار هم در برگزاری بازی‌های لیگ همکاری و تلاش کرده است. 

تقوی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد بازی‌های پلی‌آف در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شود؟ تصریح کرد: الان ما در سالن فدراسیون امکانات بسیار خوبی را مستقر کرده‌ایم و بازی‌ها در شرایط بسیار عالی برگزار می‌شوند. با این‌ وجود فعلا کاملا در این‌ مورد تصمیم گیری نشده است.

انتهای پیام