• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۱
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99102720251
  • خبرنگار : 50046

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان:

۱۵ درصد آرد در خراسان شمالی خارج از شبکه به فروش می رود

۱۵ درصد آرد در خراسان شمالی خارج از شبکه به فروش می رود

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: ۱۵ تا ۱۰ درصد از آرد در این استان خارج از شبکه به فروش می رود.

سید جلال موسوی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: در کشور به ازای هر نفر در ماه مقدار ۷.۵ کیلوگرم آرد یارانه ای اختصاص می یابد این در حالی است که در خراسان شمالی این میزان برای هر نفر ۹.۵ کیلوگرم است.

به گفته وی در این استان میزان آرد توزیعی برای هر نفر نسبت به کشور دو کیلوگرم بیشتر است.

موسوی افزود: متاسفانه آردی که خارج از شبکه به فروش می رسد در مکان هایی همچون دامداری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر باید تمام خودروهای حمل آرد اتیکت و بنر نویسی خودروی حمل آرد را داشته باشند در غیر این صورت نیروی انتظامی می تواند این خودرو را متوقف کند.

این مقام مسئول اظهارکرد: در گذشته آردی که از سایر استان ها به خراسان شمالی برای فروش وارد می شد امکان فروش خارج از شبکه برای آن وجود داشت که اکنون نظارت های جدی بر روی آن صورت گرفته و از سوی دیگر کارخانجات آرد اقدام به تولید آرد مورد نیاز استان کرده اند که هدف از انجام این کار به حداقل رساندن فروش آرد خارج از شبکه ای بوده است.

وی در ارتباط با آرد مورد نیاز واحدهایی همچون خشکه پزی‌ها نیز بیان کرد: ۱۲۰۰ تن در ماه سهمیه آرد بخش صنف و صنعت است اما فقط ۲۵۰ تا ۲۰۰ تن آرد از سوی این واحدها خریداری می شود، بنابراین اگر از سوی آن ها اعلام می شود که آرد مورد نیاز آن ها وجود ندارد به علت آن است که آن ها می خواهند آرد یارانه ای و یا ارزان قیمت داشته باشند.

انتهای پیام