• یکشنبه / ۲۸ دی ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۵
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99102820751
  • منبع : بوشهر

فروشنده بوشهری سهمیه ۴۰ تنی روغن خوراکی دریافتی را احتکار کرد!

فروشنده بوشهری سهمیه ۴۰ تنی روغن خوراکی دریافتی را احتکار کرد!

ایسنا/بوشهر به گفته فرمانده انتظامی استان بوشهر پلیس امنیت اقتصادی در پی اقدامات اطلاعاتی موفق به کشف ۴۰ تن روغن خوراکی در انباری در بوشهر شده است.

سردار خلیل واعظی با بیان این خبر افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در پی اقدامات اطلاعاتی از احتکار مقادیری روغن خوراکی در انباری در شهر "بوشهر" مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند. ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی با همراهی نمایندگانی از اداره صمت و تعزیرات حکومتی و طی بازدید از محل مورد نظر 40 تن روغن خوراکی را کشف کردند.

وی بیان کرد: مالک روغن احتکار شده، فروشنده‌ای است که سهمیه روغن دریافتی برای عرضه به هم استانی های بوشهری را به جای نگهداری در انبار ثبت شده سازمان صمت، در یک غذافروشی بیرون‌بر، احتکار کرده بود. روغن‌های احتکار شده پس از طی مراحل قضایی برای عرضه به مردم به بازار می‌رود.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش کالای کشف شده را 12 میلیارد ریال برآورد کرده اند، تاکید کرد: برخورد قانونی با افرادی که اقلام و مایحتاج ضروری مردم را احتکار می کنند در دستور کار پلیس استان قرار دارد. در ارتباط با این پرونده نیز یک متهم دستگیر شده که پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سردار واعظی اضافه کرد: برخورد قانونی با افرادی که اقلام و مایحتاج ضروری مردم را احتکار می کنند در دستور کار پلیس استان قرار دارد و سال گذشته نیز ماموریت هایی در زمینه کشف کالاهای اساسی داشتیم که نتیجه آن تا کنون ۷۰ درصد افزایش کشف کالای احتکار شده است.

انتهای پیام