• یکشنبه / ۲۸ دی ۱۳۹۹ / ۲۲:۱۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99102820771
  • خبرنگار : 50224

یادواره ۴۹ شهید حومه غربی دهدشت برگزار شد

یادواره ۴۹ شهید حومه غربی دهدشت برگزار شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه یادواره ۴۹ شهید حومه غربی دهدشت در روستای"چیر" برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در این آیین در توصیف جایگاه شهدا از منظر خداوند رحمن گفت: شهادت پایان زندگی نیست بلکه آغاز حیات است.

وی با بیان اینکه یکی از رزق‌های شهادت "شفاعت" است که نصیب آنها شده گفت: شهادت باختن و از دست دادن نیست بلکه یافتن و به دست آوردن است.

امام جمعه دهدشت افزود: کشته شدن زمانی ارزشمند است که برای خدا باشد، بسیار بودند انسان‌هایی که کشته شدند اما در راه باطل.

وی در ادامه صحبت‌های خود از بصیرت و ولایتمداری به عنوان دو خصوصیت بارز حضرت زهرا(س) نام برد و اظهار کرد: حضرت زهرا (س) با آن بصیرتی که داشت در آن لحظات سخت، ولایتمداری خود را ثابت و خودش را سپر مولا علی(ع) کرد.

وحدانی‌فر با بیان اینکه غالب وصیتنامه‌های شهدا در خصوص پایبند ماندن به ولایت بود گفت: ما باید همانند شهدا در هر شرایطی مدافع ولایت باشیم.

امام جمعه دهدشت عنوان کرد: اگر امروز در جامعه دچار بحران هستیم و سختی های اقتصادی فراوان هست علت این است که به فرمایشات ولی زمان توجه نمی‌شود.

وی عنوان کرد: در انقلاب خیلی از افراد یار غار امام راحل بودند، الان نگاه کنید عاقبت آقازاده‌هایشان به کجا رسید، اینها همه اثر بی بصیرتی است، اگر خواص حواس‌شان نباشد و در مسیر دشمن بازی کنند بصیرت خود را از دست خواهند داد.

وحدانی‌فر افزود: در مذاکرات چندین ساله مشمئز کننده و بی‌خاصیت برجام، به شروط‌های مقام معظم رهبری توجه نکردند که این‌ها نشان از بی‌بصیرتی بود و کار به جایی رسید که آقا فرمود خسارت محض برجام.

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه در مواقع خطر باید گوش به فرمان ولی زمان خود باشیم گفت: امام راحل با یک صحبت چند دقیقه‌ای تکلیف را مشخص میکردند و جوانان گوش به فرمان او بودند و در دفاع از نظام انقلاب جان خود را فدا کردند و بعد از این همه سال حتی پلاکی از برخی شهدا به خانواده‌شان نرسیده است.

وی مشکلات و فشارهای جامعه امروزی را ناشی از بی‌توجهی مسئولان به منویات شهدا و امامان عنوان و اظهار کرد: ارواح مطهر شهدا بر دلها حکومت میکنند، امروز تنها راه و مسیر موفقیت که ما را به عزت می‌رساند توجه به آرمان‌های شهداست.

به گزارش ایسنا، وحدانی فر با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل دولت حزب‌اللهی گفت: امروز بیشتر مشکلات ما ناشی از نداشتن برنامه ریزی است، اگر می‌خواهیم مدیون شهدا نباشیم تنها راه گوش به فرمان ولی فقیه زمان است.

انتهای پیام