• دوشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۸
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99102921042
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

کشف بیش از ۴۰۰۰ قبضه سلاح غیر مجاز در ۱۰ ماهه سال جاری

کشف بیش از ۴۰۰۰ قبضه سلاح غیر مجاز در ۱۰ ماهه سال جاری

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از فعالیت شبانه روزی ۶۰۷ پاسگاه محیط بانی و کشف ۴۲۰۰ قبضه سلاح غیر مجاز در ۱۰ ماهه سال جاری توسط یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری خبر داد.

به گزارش ایسنا سردار مهدی معصوم بیگی افزود: با تمرکز ویژه پلیس پیشگیری برای حفاظت از محیط زیست کشور و جلوگیری از فعالیت شکارچیان غیرمجاز و سوداگران حیات وحش شاهد توفیق بسیار خوبی در حفظ سرمایه‌های ملی کشور هستیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست و سرمایه های ملی کشور تعطیل بردار نیست، اظهارکرد: با تلاش شبانه روزی همکارانم در ۶۰۷ پاسگاه محیط بانی، ۴۲۰۰ قبضه سلاح غیرمجاز از شکارچیان کشف و ۷۶۲۴ نفر در بازه زمانی ۱۰ ماهه سال جاری دستگیر شده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین فراوانی سلاح های غیر مجاز کشف شده مربوط به استان های فارس، مازندران و لرستان است، خاطرنشان کرد: محیط بانان با همکاری یگان‌های انتظامی پلیس پیشگیری با کمترین امکانات و در شرایط سخت ماموریتی با افرادی که هوا، خاک و موهبت‌های موجود در حیات وحش را از بین می برند، مبارزه می کنند لذا شایسته حمایت و تقدیر هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور در ۱۸ میلیون هکتار شامل پارک های ملی، پناهگاه‌های حیات وحش، آثار طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده سراسر کشور تحت کنترل و گشت زنی شبانه روزی کارکنان یگان‌های حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری و محیط بانان هستند که با توجه به حجم گسترده حوزه سرزمینی تحت حفاظت، ایجاب می کند همه اقشار جامعه با عمل به مسئولیت اجتماعی خود یاریگر محیط بانان در حراست و حفاظت از سرمایه های ملی باشند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معصوم بیگی با تاکید بر اینکه با شکارچیان غیرمجاز و افرادی که اقدام به نگهداری سلاح غیرمجاز می‌کنند برابر قانون برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: شهروندان و دوستداران محیط زیست می توانند برای حراست و حفاظت بیشتر از مواهب موجود در حیات وحش با سامانه ۱۵۴۰ محیط زیست و شماره ۱۱۰ مرکز فوریت های پلیسی در سراسر کشور در ارتباط باشند.

انتهای پیام