• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۱
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 99103022183
  • خبرنگار : 71549

گاتزتا دلو اسپورت؛

"رونالدو یک پارسنگ بود"

"رونالدو یک پارسنگ بود"

رسانه های ایتالیایی پس از شکست یوونتوس مقابل اینتر به انتقاد از تیم تورینی پرداختند و ستاره پرتغالی و آندره‌آ پیرلو را نشانه گرفتند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، یوونتوس در عمیق ترین بحران یک دهه اخیر خود به سر می برد. هرگز شرایط بانوی پیر در سال های اخیر این چنین به خطر نیفتاده بود. شکست برابر اینتر که سزاوارش بود تیم تورینی را از صدر جدول دور کرد و باعث بازگشت دوباره جنجال‌ها شد. همچنین به چهار پیروزی پیاپی این تیم در سال ۲۰۲۱ (در سری آ و جام حذفی) پایان داد. 

عملکرد غم انگیز یوونتوس در سن سیرو با انتقادات رسانه های ایتالیایی همراه شد. بدترین انتقاد از طرف کوریه دلو اسپورت بود که از یک یوونتوس "رنجور" صحبت کرد و به کریستیانو رونالدو حمله کرد و نوشت: "او زمانی که روی فرم است توقف ناپذیر است و هنگامی که خاموش است مانند دیدار یکشنبه به یک پارسنگ تبدیل می شود." گاتزتا دلو اسپورت از طرفی آندره‌آ پیرلو را نشانه گرفت و نوشت: "اگر این دیدار یک امتحان بود سرمربی یوونتوس مردود شد. او در همه زمینه ها اشتباه کرد." رسانه ایتالیایی نگران یک هویت تاکتیکی نامشخص است که بازیکنان سطح بالایی همچون رونالدو را هم زیر سوال می برد.

یوونتوس در این فصل هرگز نتوانسته است ثبات داشته باشد. این تیم تنها دو بار در سری آ مغلوب شده است (اینتر و فیورنتینا) اما تساوی برابر تیم های نه چندان قدرتمندی همچون کروتونه، ورونا و بنونتو و پیروز نشدن مقابل حریفان مستقیم مانند رم، لاتزیو و آتالانتا هشدارها را فعال کردند. خیلی از افراد انتخاب پیرلو را به عنوان جانشین ساری یک شرط بندی با ریسک بالا می دانستند چون سرمربی ایتالیایی هیچ تجربه مربیگری نداشت. این در حالی است که ساری حداقل یک اسکودتو را با یوونتوس فتح کرد و زمانی که ۱۷ بازی از فصل گذشته بود ۹ امتیاز بیشتر از تیم پیرلو به دست آورده بود. 

بانوی پیر اکنون سوپرجام ایتالیا را پیش رو دارد که قرار است چهارشنبه برابر ناپولی بازی کند. برای پیرلو این دیدار دو چهره دارد. می تواند با فتح این جام انرژی زیادی به تیم بدهد و نخستین جامش را به عنوان سرمربی بالای سر ببرد و دوباره بحران ها را دور کند اما در صورت شکست شرایط تیم بدتر خواهد شد. سرمربی ایتالیایی دوباره باید به رونالدو روی بیاورد چون بحران یوونتوس روی ستاره پرتغالی تاثیر نگذاشته و این بازیکن در ۱۹ بازی ۱۹ گل به ثمر رسانده است.

انتهای پیام