• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99103022196
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد

ضرورت استفاده از یافته‌های جدید علمی و فناوری در اجرای پروژه‌های عمرانی

ضرورت استفاده از یافته‌های جدید علمی و فناوری در اجرای پروژه‌های عمرانی

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از یافته‌های جدید علمی و فناوری در اجرای پروژه‌های عمرانی تأکید کرد.

جواد رحمتی در جلسه شورای فنی استان، با بیان اینکه همکاری عملیاتی دانشگاه‌ها و مراکز علمی با دستگاه‌های اجرایی، می‌تواند نقش مهمی در تحقق این مهم و صرفه‌جویی در هزینه اجرای پروژه‌ها داشته باشد، افزود: بی‌توجهی به تغییر روش و دیدگاه‌ها و همچنین استفاده از روش‌های سنتی، تحول چندانی در بخش‌های مختلف به دنبال نخواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای قانون، وظیفه همه مسئولان است، گفت: رعایت قوانین در مناقصه‌ها و مزایده‌ها از حساسیت و اهمیت زیادی برخوردار است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی خواستار رعایت دقیق شرایط پیمان و توجه به جوانب حقوقی پروژه‌های عمرانی شد و افزود: واگذاری تمامی مناقصه‌ها به پیمانکاران بومی و بی‌توجهی به سایر متقاضیان پیمانکاری در استان، خلاف قانون است.

رحمتی اضافه کرد: تنها در صورت مساوی بودن شرایط پیمانکاران بومی و غیربومی، پیمانکاران بومی استان در اولویت واگذاری پروژه‌های عمرانی، مزایده ها و مناقصه‌ها هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه مطالعات تخصصی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، گفت: حضور این مجموعه در کنار دستگاه‌های اجرایی، زمینه را برای تسریع در بهره‌برداری و همچنین ارتقای کیفیت پروژه‌های عمرانی استان، میسر می‌کند.

انتهای پیام