• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۶
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99103022288
  • خبرنگار : 50158

قمی:

فتح در نبرد فرهنگی به مدد جذب حداکثری/ جنگ جنگ روایت‌هاست

فتح در نبرد فرهنگی به مدد جذب حداکثری/ جنگ جنگ روایت‌هاست

ایسنا/سمنان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به دشمنی‌های دنیای استکبار با جمهوری اسلامی از جنگ امروز دنیای استکبار با نظام اسلامی به عنوان جنگ فرهنگی و جنگ روایت‌ها نام برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی که به منظور معارفه مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی به استان سمنان سفر کرده در نشستی با اعضای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی این استان اظهار کرد: لازمه موفقیت در این جنگ فرهنگی بصیرت و هوشیاری است.

وی تحریم‌ها را نمودی از جنگ دشمنان علیه جمهوری اسلامی خواند و افزود: دشمن با بهره‌گیری از تحریف در روایت‌ها به دنبال اثرگذاری تحریم‌ها است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ارتباط بین تحریف و تحریم ادامه داد: اگر دشمن در تحریف‌ها موفق شود در حوزه تحریمی نیز اثرگذار خواهد بود آنها می‌دانند که اگر تحریف اثرگذار باشد، تحریم‌ها نیز حوزه‌های اقتصادی مؤثر واقع می‌شود.

وی هوشیاری در این برهه را ضروری برشمرد و گفت: جنگ اصلی دشمن در این شرایط، جنگ روایت‌ها است و لذا برای موفقیت در این بخش باید هوشیاری و بصیرت افزایی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی به شرایط دشوار اقتصادی پرداخت و ادامه داد: با وجود فشارهای اقتصادی دشمن، محور اصلی دشمن در این جنگ همچنان ، نبرد در جبهه فرهنگی است.

وی بر لزوم توجه بیشتر به حوزه‌های فرهنگی تاکید و خاطرنشان کرد: در این شرایط هر اقدام فرهنگی یک کار تبلیغی نیز محسوب می‌شود چرا که دشمنان، امروز فرهنگ را نشانه گرفته‌اند .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده بر ضرورت بیان موفقیت‌های نظام در چهار دهه اخیر تاکید و تصریح کرد: روایت صادقانه پیشرفت‌ها در کنار بیان مطالبات واقعی مردم و بیان صادقانه پیشرفت‌ها، توفیقات، ضعف‌ها و گلایه‌ها می‌تواند یک کار فرهنگی موثر باشد.

وی بر لزوم تقویت‌ نظام در همه بخش‌ها تاکید و با بیان اینکه همه پیروزی‌های ما از بابت فرهنگ بوده است، اضافه کرد: باید در همه بخش‌ها و جبهه‌ها و از جمله جبهه فرهنگی خود را تقویت کنیم و در این شرایط، فرهنگ بیش از دیگر نقاط نیازمند این تقویت است.

قمی بر ضرورت امیدبخشی به مردم تاکید و خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، ریشه‌ای‌ترین جهاد، در این شرایط، جهاد امید است و با کار اقتصادی ،تولیدی، فرهنگی و حتی امنیتی و… نیز به امیدآفرینی و امیدافزایی در جامعه پرداخت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در نبرد فرهنگی با دشمنان تاکید و اظهار کرد: دشمن در این جنگ پیچیده به دنبال پیروزی است باید با جذب حداکثری فتوحات را رقم بزنیم.

به گزارش ایسنا در آیینی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حجت الاسلام عباس عبدالهی به عنوان مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان سمنان معرفی شد. همچنین در این آیین از حجت‌الاسلام شکری که بیش از 17 سال سکاندار تبلیغات اسلامی استان بود تقدیر شد.

انتهای پیام