• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۳
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99110100603
  • خبرنگار : 50214

حضور ۴ نماینده از هندبال یزد در لیگ‌های کشوری

حضور ۴ نماینده از هندبال یزد در لیگ‌های کشوری

ایسنا/یزد دبیر هیات هندبال استان یزد با اشاره به تعطیلی نیمی از سالن‌های هندبال استان به دلیل شیوع بیماری کرونا، گفت: در حال حاضر استان یزد چهار نماینده در رقابت‌ها و لیگ‌های کشوری دارد.

«سیدضیاء غلامی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در این باره گفت: هم‌اکنون هندبال استان در بخش آقایان تیم‌های «قنات زارچ» و «دانشگاه خاتم» را در لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور و در بخش بانوان نیز تیم‌ «سنگ آهن بافق» را در لیگ برتر و تیم «مجتمع آموزشی سماء یزد» را در لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور دارد.

وی با بیان این که ورزشکاران هندبالیست در تمام شهرستان‌های استان تمرین می‌کنند، تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان در این رشته‌ی ورزشی را ۸۰۰ نفر اعلام کرد که تقریباً نیمی از آنها آقایان و نیمی را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گفته‌ی غلامی، کرونا باعث کاهش تعداد مسابقات اعم از استانی و کشوری و تعطیلی برخی از آنها شده و اکثر سالن‌های ورزشی استان را تعطیل کرده به گونه‌ای که فقط تیم‌های باشگاهی در سالن‌های ورزشی فعالیت می‌کنند.

وی تعداد سالن‌های اختصاصی هندبال استان را بسیار محدود خواند و گفت: در مرکز استان تنها دارای یک سالن اختصاصی هندبال هستیم که برای استفاده همه ورزشکاران این رشته به دلیل وسعت شهر قابل دسترس نیست ولی با این وجود، کمتر چنین مشکلی را در شهرستان‌ها شاهد هستیم.

به گفته‌ی وی، در حال حاضر هندبالیست‌های استان از حدود شش سالن ورزشی در مرکز استان و ۱۱ سالن در دیگر شهرستان‌ها بعضاً به صورت مشارکتی با سایر رشته‌های ورشی بهره می گیرند.

غلامی در پایان نیز اظهار کرد: البته به دلیل محدودیت سالن‌های هندبال، در تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش تلاش داریم که از سالن‌های این دستگاه برای استفاده ورزشکاران هدبالیست استان بهره گیریم.

انتهای پیام