• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۲
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99110100861
  • خبرنگار : 50189

شهردار کرمان تأکید کرد

ضرورت مشارکت بیشتر دستگاه‌های مربوط در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها

ضرورت مشارکت بیشتر دستگاه‌های مربوط در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها

ایسنا/کرمان شهردار کرمان گفت: در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها، نیاز به مشارکت بیشتر سایر دستگاه‌های اجرایی داریم.

"مهران عالم‌زاده" اول بهمن‌ماه در جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران شهرداری کرمان و کارگروه تخصصی پشتیبانی و خدمات شهری شورای پدافند غیرعامل استان کرمان ضمن تقدیر از دستگاه‌های مختلف خدمت‌رسان و دستگاه‌های نظامی و انتظامی گفت: در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها، نیاز به مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی ازجمله نیروی انتظامی، سپاه، ارتش، شرکت گاز، هلال احمر، منابع طبیعی، راهداری و حتی بخش خصوصی داریم که تاکنون نیز همکاری خوبی داشته‌اند، اما نیاز به همکاری مضاعفی وجود دارد.

وی همچنین ضمن تبریک انتخاب «فرزاد خضری»، مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان، به‌عنوان مدیر برتر کشوری و تشکر از تلاش‌های وی در حوزۀ پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهر کرمان، بیان کرد: اجرای دستورالعمل‌های حفاظت فیزیکی و سایبری، بار مالی سنگینی برای شهرداری دارد که تا به حال در این زمینه کوتاهی نکرده‌ایم، اما برای تأمین اعتبار مورد نیاز اجرای برخی از این دستورالعمل‌ها نیاز به حمایت مالی داریم.

عالم‌زاده با تأکید بر اینکه سایر دستگاه‌های خدمت‌رسانِ عضو کارگروه باید مشکلات و کمبودهای خود در زمینۀ مدیریت بحران را اعلام کنند، خاطرنشان کرد: برای نمونه در حال حاضر، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیاز فوری به نردبان بلندمرتبه برای اطفای حریق ساختمان‌های بلندمرتبه دارد که این موضوع را بارها مطرح کرده‌ایم.

شهردار کرمان هزینۀ خرید نردبان بلندمرتبه را 46 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: نه‌تنها کرمان، بلکه خیلی از شهرها چنین نردبانی را در اختیار ندارند.

عالم‌زاده افزود: علاوه بر مشکل در تأمین اعتبار برای خرید نردبان بلندمرتبه، در واردات آن از خارجِ کشور هم با مشکل مواجه هستیم که این موضوع را به وزارت کشور اعلام کرده‌ایم.

وی با اشاره به آتش‌سوزی ساختمان پلاسکوی تهران تأکید کرد: وجود نردبان بلندمرتبه ضرورت دارد؛ بنابراین، مسئولان کشوری باید کمک کنند تا این نوع نردبان برای شهر کرمان و سایر شهرها که ساختمان بلندمرتبه دارند، تأمین شود.

عالم‌زاده با اشاره به اینکه در قوانین مرتبط با نحوۀ مشارکت دستگاه‌های اجرایی در زمینۀ مدیریت بحران، اشکالاتی وجود دارد، یادآور شد: در بحران‌های جدی‌تر، نیاز شهرداری به حمایتِ سایر ارگان‌های خدمت‌رسان افزایش می‌یابد.

انتهای پیام