• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۳:۱۵
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99110100931
  • منبع : وزارت ورزش و جوانان

نشست هم‌اندیشی رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک

علی‌نژاد: احکام مسابقات و دوره‌های آموزشی، تک‌امضایی شد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک، به تبیین اقدامات انجام‌شده در این معاونت پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی‌نژاد افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا، سال ۹۹ سالی پر فراز و نشیب برای تمام کشور به ویژه ورزش کشور بود که با همفکری و تعامل با ستاد مقابله با ویروس کرونا، کاملا علمی و تخصصی با سرعت درباره چگونگی برگزاری لیگ‌ها و برپایی اردوهای ملی تصمیم‌گیری و فعالیت‌ها از سر گرفته شد.

علی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری مجامع انتخاباتی و عمومی اشاره کرد و گفت: امسال علیرغم وجود شیوع ویروس کووید۱۹ در کشور توانستیم مجامع عمومی ۵۱ فدراسیون را به صورت وبینار برگزار کردیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص تک امضا شدن احکام مسابقات و دوره‌های آموزشی تصریح کرد: با موافقت سلطانی‌فر احکام مسابقات و دوره‌های آموزشی که پیش از این به صورت دو امضا بود به تک امضائی تبدیل شد و پس از این تنها رییس فدراسیون این احکام را امضا خواهد کرد.

او هدف از تک امضا شدن احکام و دوره‌های آموزشی را احترام به هویت مستقل فدراسیون‌ها اعلام کرد و یادآور شد: این موضوع نشان‌دهنده اطمینانی است که مجموعه وزارت ورزش به فدراسیون‌ها دارد.
علی‌نژاد این نکته را متذکر شدکه روسای فدراسیون‌ها برای همه احکام کد رهگیری پیش‌بینی کنند تا در آینده در این خصوص مشکلی جدید ایجاد نشود.

وی درباره بودجه‌بندی سال ۹۹ نیز گفت: امسال یک طرح جدید برای بودجه‌بندی فدراسیون‌ها درنظر گرفتیم که در این خصوص چهار معاونت و ۱۱ اداره کل دخیل بودند. عملکرد فدراسیون‌ها ارزیابی شد و بودجه آنها براساس نمره‌ای که گرفتند تعلق گرفت.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: این مسیر را در سال ۱۴۰۰ هم ادامه می‌دهیم به همین خاطر روسای فدراسیون‌ها برای گزارش‌دهی باید دقت نظر داشته باشند که حقی ضایع نشود.

وی  در پایان گفت: موضوعی که برای توسعه همه رشته‌های ورزشی اهمیت زیادی دارد و برای ورود بخش خصوصی نیازمند آن هستیم این است که فدراسیون‌ها باید شرایط اختصاصی تاسیس باشگاه را حتما باید کمیسیون ماده ۵ بگیرند. اگر این کار نشود در استان‌ها مجوز لازم داده نمی‌شود.

انتهای پیام