• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۱
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99110100934
  • خبرنگار : 50043

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد

آمادگی ۴۴ پایگاه امداد و نجات در صورت بارش شدید برف

آمادگی ۴۴ پایگاه امداد و نجات در صورت بارش شدید برف

ایسنا/گیلان مدیرعامل هلال احمر گیلان، از آمادگی ۴۴ پایگاه و پست امداد و نجات و شعبه هلال احمر در صورت بارش برف و باران در استان گیلان خبر داد و گفت: پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز در حالت آماده باش قرار دارد.

سیاوش غلامی در گفت وگو با ایسنا، از آمادگی ۴۴ پایگاه و پست امداد و نجات و شعبه هلال احمر در صورت بارش برف و باران در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: پیرو پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در استان گیلان برای کلیه کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان، آماده باش کامل اعلام شده؛ همچنین هماهنگی لازم با ادارات مدیریت بحران شهرستان ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به خدمات امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان، عنوان کرد: پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز در حالت آماده باش قرار دارد که در صورت شرایط جوی مناسب، آماده پرواز برای پوشش امدادی در سطح استان و ارائه خدمات به مردم استان گیلان در صورت بروز حوادث است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، ضمن اشاره آمادگی لجستیک جمعیت هلال احمر استان گیلان در صورت بارش احتمالی برف و باران در برخی از شهرستان های گیلان، گفت: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی آماده خدمت به مردم گرانقدر استان است.

غلامی، با اشاره به حضور کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان در سطح پایگاه ها و آمادگی کامل آنها، افزود: حدود ۲۵۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح استان به صورت شبانه روز در شعب و پایگاه ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده ها و محورهای کوهستانی هستند.

وی اضافه کرد: سایر نیروهای داوطلب در خانه های هلال و کارکنان نیز در حالت آماده باش قرار داشته و در صورت نیاز با آمادگی کامل به کمک سایر نیروها خواهند رفت؛ همچنین پایگاه های امداد و نجات، ۳۰ مسجد و حسینیه و سالن ورزشی و تعدادی از خانه های هلال براساس استانداردهای جمعیت هلال احمر، برای اسکان اضطراری و ارائه تغذیه در شرایط خاص مجهز شدند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان ضمن اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد(۱۱۲)، گفت: هموطنان و مسافرین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.

انتهای پیام