• پنجشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۶
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99110201021
  • خبرنگار : 50294

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان:

خدمات جهاددانشگاهی کردستان به دولت موثر بوده است

خدمات جهاددانشگاهی کردستان به دولت موثر بوده است

ایسنا/کردستان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: جهاددانشگاهی باتوجه به رسالتی که دارد در طول دوران توانسته است خدمات ارزنده و موثری به دولت و کشور ارائه بدهد.

بهرام نصرالهی زاده در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان ضمن تبریک به مناسبت انتصاب رئیس این نهاد علمی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد علمی است که توانسته است در سطح کشور خدمات ارزنده ای به کشور ارائه دهد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان کردستان توانایی خوبی در زمینه پژوهش های علمی دارد، عنوان کرد: در چند سال گذشته طرح های پژوهشی دولت در استان  توسط این نهاد انجام شده که کاملا مطلوب و علمی بوده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان به ورود جهاددانشگاهی به بحث توت فرنگی اشاره کرد و گفت: استان کردستان قطب اصلی تولید توت فرنگی در ایران است و بر این اساس مراکز علمی دیگری در استان فعالیت تحقیقاتی را در این زمینه انجام می دهند.

نصرالهی زاده تصریح کرد: حوزه های علمی که در این راستا فعالیت می کنند می توانند برای پیشبرد اهداف خود در این زمینه هم افزایی علمی داشته باشند و در کنار آنها ما نیز از آنها حمایت می کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه اجرای پروژه های پژوهشی توسط جهاددانشگاهی کردستان کاملا اثر بخش و مفید است، خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته طرح های پژوهشی  مختلف دولت در استان کردستان توسط جهاددانشگاهی انجام شده است که همه آنها مطلوب و قابل دفاع بوده است.

وی در ادامه به طرح کلینیک روستایی اشاره کرد و افزود: این طرح توسط مراکز تحقیقاتی دیگر استان ها انجام می شود ولی در کنار این مهم جهاددانشگاهی استان کردستان باتوجه به اینکه تجربه انجام طرح مشاغل خانگی را دارد می‌تواند در این زمینه به این طرح کمک کند.

نصرالهی زاده در پایان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد علمی است، یادآور شد: دولت تا آنجایی که بتواند از جهاددانشگاهی و طرح های علمی که انجام می‌دهد حمایت می‌کند.

در ادامه این نشست اکبر اسدی رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان، گفت: جهاددانشگاهی از لحاظ علمی توانایی های زیادی دارد که توانسته است خدمات مفیدی در حوزه های مختلف ارائه دهد.

وی با بیان اینکه دولت باید از توانایی های جهاددانشگاهی استفاده کند، افزود: جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل هایی  که دارد می‌تواند در جامعه اثر بخشی بالایی داشته باشد.

اسدی در ادامه  با بیان اینکه استان کردستان زمانی در مسیر رشد و توسعه قرار می گیرد که همگرایی و هم افزایی در آن مشاهده شود، افزود: جهاددانشگاهی همیشه برای کشور دارای خیر و برکت بوده و بر همین اساس برای فعالیت بیشتر نیازمند حمایت های بیشتر است.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: جهاددانشگاهی باتوجه به تخصص و تعهدی که دارد با کمترین هزینه بیشترین راندمان را برای کشور داشته است.

اسدی با تاکید بر این مهم که توجه به جهاددانشگاهی یک سرمایه گذاری است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی  چون با نگاه و روحیه جهادی فعالیت می‌کند برای رشد و توسعه همه جانبه در جامعه با کمترین هزینه تلاش می کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در پایان یادآور شد: استان کردستان دارای ظرفیت های خوب برای فعالیت می باشد و جهاددانشگاهی هم با توجه به توانمندی هایش در حوزه های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال و کارآفرینی آماده همکاری با مسئولین استان در جهت رشد و توسعه استان می باشد.

انتهای پیام