• پنجشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۷
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99110201142
  • خبرنگار : 50167

شکارچیان غیرقانونی در تور محیط‌بانان زنجانی

شکارچیان غیرقانونی در تور محیط‌بانان زنجانی

ایسنا/زنجان مسئول منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد گفت: در دی‌ماه امسال ۲۲ فرد متخلف بومی و غیربومی که ۲۰ نفر آنان شکارچی بودند، در منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد (دشت سهرین) توسط محیط‌بانان دستگیر شدند.

غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آمار شکار غیرمجاز در دی‌ماه امسال، اظهار کرد: در این بازه زمانی ۲۲ فرد متخلف بومی و غیربومی در منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد (دشت سهرین) دستگیر شدند که ۲۰ نفر به دلیل شکار غیرمجاز و دو نفر نیز در حین حمل درختان جنگلی در این منطقه دستگیر شدند.

وی در رابطه با وسایل کشف شده از افراد دستگیر شده در منطقه محافظت شده سرخ‌آباد (دشت سهرین) در دی‌ماه امسال، افزود: در این بازه زمانی ۶  لاشه سر خرگوش، ۳ قطعه باشه کبک شکار شده، ۸۸ تیر فشنگ ساچمه‌ای، ۶ تیر فشنگ چارپاره، ۵ قبضه چاقو، ۲ دستگاه چراغ‌دستی، یک دستگاه دوربین چشمی از متخلفان کشف و ضبط شده است.

این مسئول تصریح کرد: در دی‌ماه امسال از ۲۰ شکارچی غیرمجاز دستگیر شده در مجموع ۱۱ سلاح شکاری شامل ۴ قبضه سلاح ته‌پر تک‌لول مجاز، ۴ قبضه سلاح ته‌پر ۲ لول مجاز، یک قبضه سلاح ته‌پر تک‌لول قاچاق و ۲ قبضه سلاح ته‌پر پنج تیر پران مجاز و یک رشته کبک بند کشف و ضبط شد.

مسئول منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد (دشت سهرین) در رابطه با ضبط دو دستگاه نیسان از دو متخلف حمل درختان خودرو منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد، خاطرنشان کرد: در دی‌ماه امسال، دو دستگاه نیسان برای حمل درختان جنگلی توقیف شده است.

انتهای پیام