• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99110301728
  • خبرنگار : 50071

مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد خبر داد

۱۳۶ مأموریت ‌آتش‌نشانی مشهد در پی وزش باد شدید

۱۳۶ مأموریت ‌آتش‌نشانی مشهد در پی وزش باد شدید

ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد از بروز خسارات در پی وزش باد شدید و انجام ۱۳۶ مأموریت توسط آتش‌نشانان و نجاتگران این سازمان طی ۲۰ ساعت گذشته در این شهر خبر داد.

مسعود ظهوریان با اعلام این خبر گفت : از ساعت ۱۳ روز گذشته تا ساعت ۸ صبح امروز از مجموع عملیات‌های انجام شده در حوزه امداد و نجات و اطفاء حریق توسط پرسنل مستقر در بیش از ۵۰ ایستگاه آتش‌نشانی مشهد ۱۳۶ مأموریت مرتبط با وزش باد شدید از سوی شهروندان به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد که آتش‌نشانان و نجاتگران ایستگاه‌های مختلف نسبت به امدادرسانی به شهروندان اقدام کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد افزود: این حوادث شامل ایمن‌سازی دیوار خطری ۲۲ مورد، اسکلت خطری ساختمان ۳۵ مورد، بازدید ساختمان خطری ۹ مورد، احتمال سقوط اجسام،نمای خطری و ایمن‌سازی اجسام معلق۴۴ مورد ، سقوط درخت روی کابل برق،خودرو و دیوار منازل ۲۶ بوده است.

ظهوریان ادامه داد : طی این مدت آتش‌نشانان چندین ماموریت در خصوص نجات افراد محبوس شده از داخل آسانسور به دلیل قطع برق در اقصی نقاط شهر مشهد را نیز انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حوادث که به صورت پراکنده در تمام نقاط شهر رخ داده تلفات یا خسارات جانی در پی نداشت.

گفتنی است؛ براساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی سرعت وزش باد روز  گذشته در مشهد ۵۸ کیلومتر در ساعت بوده است.

انتهای پیام