• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۲
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99110301741
  • خبرنگار : 71567

رییس دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد

لزوم تسریع در روند فارغ التحصیلی دانشجویان

لزوم تسریع در روند فارغ التحصیلی دانشجویان

رییس دانشگاه تربیت مدرس ضمن تاکید بر لزوم تسریع در روند فارغ التحصیلی دانشجویان گفت: معاونت پژوهشی تمهیدات لازم را فراهم نموده تا دانشجویانی که در مرحله پژوهش پایان نامه و رساله خود هستند بتوانند بر حسب نیاز و ضرورت در دانشگاه حضور یابند و معاونت دانشجویی ـ فرهنگی و اجتماعی نیز از نظر خوابگاه پشتیبانی لازم را برای این دانشجویان فراهم نموده است. در این راستا روسای دانشکده ها باید با اراده قوی گروه ها را ترغیب کنند تا دانشجویان از نظر استفاده از امکانات آزمایشگاهی، کتابخانه و ... معطل نمانند و از پایان نامه و رساله خود به موقع و با کیفیت مطلوب دفاع کنند.

به گزارش ایسنا؛ دکتر محمد تقی احمدی در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان این مطلب به ساختار سازمانی جدید دانشگاه اشاره کرد و گفت: تشکیلات دانشگاه در چارت جدید تا حد زیادی دچار تغییر خواهد شد. از جمله این تغییرات می توان به ایجاد معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات در دانشگاه اشاره کرد که این امر در جهت طرح تحول راهبردی، رصد و پایش، اصلاح ساختار و برنامه ریزی های توسعه کمی و کیفی دانشگاه و توسعه فناوری اطلاعات به صورت یک سیستم یکپارچه پشتیبان و موتور طرح تحول است.

رییس دانشگاه تربیت مدرس همچنین از افتتاح ساختمان استارت آپ فکتوری در مجاورت دانشکده علوم پایه خبر داد و گفت: این ساختمان از سوی پارک علم و فناوری برنامه ریزی و تدارک دیده شده است و با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امیدواریم در بهمن ماه سال جاری با حضور مسئولان کشوری و مدیران ذی ربط افتتاح خواهد شد.

وی همچنین ساخت فاز اول مجموعه پویش در دانشکده کشاورزی توسط پارک علم و فناوری با استفاده از زیرساخت های قدیمی و نیمه تمام دانشکده در حال اتمام است و امیدواریم با افتتاح این مجموعه زمینه های لازم برای پشتیبانی از کسب و کار فناورانه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف به ویژه کشاورزی و منابع طبیعی فراهم شد.

رییس دانشگاه تربیت مدرس در پایان با تاکید بر لزوم پشتیبانی جدی از دانشجویان خارجی اظهار کرد: دانشکده ها و گروه ها باید در این زمینه توجه لازم را مبذول کند و در صورتی که دانشجویان خارجی با معضلاتی روبرو هستند آن را با کمک و مشورت واحد بین الملل و معاونت آموزشی این دانشگاه مرتفع نمایند تا رضایت و بهره وری لازم از واحدهای آموزشی برای این دانشجویان فراهم شد.

انتهای پیام